21.10.2021, meniny má
9. marca 2021

Futbalový klub ŠKF Sereď povedie nový tréner Gergely Geri. Zmena nastala pre neuspokojivé výsledky v tomto roku

Futbalový klub ŠKF Sereď povedie nový tréner Gergely Geri. Zmena nastala pre neuspokojivé výsledky v tomto roku
Zdroj: aktuality.sk/FB FC Nitra
reklama

Futbalistov ŠKF Sereď povedie nový tréner Gergely Geri, ktorý sa dohodol na kontrakte do konca sezóny s možnosťou predĺženia spolupráce. Počas svojej trénerskej dráhy pôsobil v Podbrezovej, dvakrát v Nitre a tiež v najvyššej maďarskej súťaži.

Naplní vízie seredského klubu?

Predchádzajúci tréner Ján Blaháč od polovice februára len dočasne nahradil športového riaditeľa Františka Šturmu, ktorý zo zdravotných a rodinných dôvodov čerpá dovolenku. Súčasťou trénerského štábu je okrem hlavného trénera Geriho aj Jozef Brezovský na pozícii asistenta trénera, kondičný tréner Michal Kukučka a tréner bránkarov Roland Praj.

„Ku dnešnému dňu končí ako hlavný tréner Ján Blaháč, novým trénerom sa stáva Gergely Geri. Na základe neuspokojivých výsledkov a predvedenej hry sme boli nútení pristúpiť k tejto zmene. Klub mal na začiatku tohto kalendárneho roka iné vízie. Túto zmenu považujeme za dôležitý impulz pre hráčsku kabínu, ale aj celý klub,” povedal pre oficiálny klubový web generálny manažér klubu Marián Černý.

„Pán Šturma je aktuálne stále zdravotne indisponovaný, v klube nateraz nebude pokračovať, jeho budúcnosť však zostáva naďalej otvorená.” 

Pôsobil aj v FC Nitra

Gergely Geri ukončil svoju profesionálnu kariéru vo veku 36 rokov, no za tú dobu stihol pôsobiť v Rimavskej Sobote, Michalovciach, Humennom či v maďarskej Nyíregyháze.

V roku 2018 pôsobil ako hlavný tréner v Podbrezovej a následnej aj dvakrát v FC Nitra, kde prvýkrát v piatich stretnutiach nahradil odvolaného trénera Mariána Süttöa. Mužstvo ďalej viedol aj od začiatku tohto ročníka do konca novembra 2020. Z postu trénera odišiel na vlastnú žiadosť.

Viedol aj maďarský tím Diósgyör VTK, kde nahradil trénera Tamása Feczkóa na jeden mesiac. Svoje pôsobenie v najvyššej maďarskej súťaži ukončil pre zmenu v majiteľských štruktúrach DVTK Diósgyör.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: sport.sk, mynovohrad.sme.sk
Zdieľať na Facebooku