03.03.2021, meniny má
9. septembra 2020

Galantská nemocnica zakázala návštevy. Zákaz bude platiť od stredy 9. septembra až do odvolania

Galantská nemocnica zakázala návštevy. Zákaz bude platiť od stredy 9. septembra až do odvolania
Zdroj: seredskenovinky.sk
reklama

Koronavírus sa v posledných týždňoch na Slovensku šíri nepredpokladanou rýchlosťou. V súčasnosti máme už 4 727 pozitívne testovaných ľudí. Trnavský kraj, do ktorého spadá aj okres Galanta a teda aj Sereď, má momentálne 404 nakazených. Zakázanie návštev v nemocniciach je prirodzeným dôsledkom šírenia ochorenia v snahe zachovať fungovanie nemocníc a pacientov ušetriť ďalších problémov.

Nemocnica v Galante zakázala návštevy

Aj v Nemocnici Svet zdravia Galanta platí od stredy 9. septembra 2020 zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Vedenie nemocnice tak rozhodlo na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante. Toto opatrenie sa samozrejme týka všetkých hospitalizovaných pacientov a ich rodinných príslušníkov, ktorí by chceli návštevu vykonať a rovnako aj tých, ktorí na hospitalizáciu čakajú.

Zákaz návštev bude v galantskej nemocnici platiť až do odvolania. Pre tých Seredčanov, ktorí tu majú hospitalizovaných rodinných príslušníkov alebo známych, to znamená, že ich už nebudú môcť navštevovať ani osobne priniesť žiadne veci. Ide však o dôležité opatrenie, ktoré chráni pacientov aj zamestnancov nemocnice a do budúcna zabezpečuje plné fungovanie nemocnice.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, korona.gov.sk
Zdieľať na Facebooku