24.06.2024, meniny má
7. augusta 2019

Už zajtra začínajú Galantské trhy 2019. Nechajte sa zlákať dobrým vínom, pivom, hudbou a históriou

Už zajtra začínajú Galantské trhy 2019. Nechajte sa zlákať dobrým vínom, pivom, hudbou a históriou
Zdroj: FB Mesto Galanta
reklama

Už od zajtra sa môžete tešiť na začiatok Galantských trhov 2019, ktoré budú prebiehať od 8. augusta do 10. augusta 2019. S touto akciou je spätá veľmi dlhá tradícia, ktorá siaha až do 16. storočia. V tomto období dostala Galanta prvé výsady na konanie dvoch výročných jarmokov.

Od tej doby sa samozrejme mnoho vecí zmenilo a ku klasickému obchodno-jarmočnému charakteru sa pridal aj kultúrno-spoločenský rozmer. Galantské trhy už dávno nie sú len mestskou záležitosťou, ale dosiahli celoregionálny charakter a na túto akciu chodia ľudia z celého galantského okresu aj mimo neho.

Aký bude program tento rok?

Trhy budú prebiehať v dňoch od 8. – 10. 8. 2019 a okrem klasických stánkov s rozmanitým tovarom či domácimi produktami si môžete vychutnať vynikajúci kultúrno-zábavný program, z ktorého si niečo vyberie každá veková kategória. Interpreti ako No Name, Tublatanka alebo Jazz Petit Mikulov a mnohí ďalší sa určite postarajú o veľmi príjemnú atmosféru.

Súčasťou Galantských trhov bude aj Pivný festival, na ktorom bude o zábavu postarané. Pripravené budú pre vás rôzne pivné súťaže, ale aj nezvyčajná súťaž v jedení hotdogov. Ak ale preferujete skôr víno ako pivo, nemusíte zúfať. Na nádvorí Galantského kaštieľa bude pripravená vínna ulička, kde môžete ochutnať rôzne vína z nášho regiónu.

reklama

Na svoje si prídu aj milovníci histórie a regionálnych tradícií. Svoje poznatky si totiž budú môcť rozšíriť vo Vlastivednom múzeu v Galante, kde sa budú počas trhov konať mnohé zaujímavé prednášky a podujatia. Spojenie histórie, hudby a krásneho prostredia budete môcť zažiť vďaka Esterházy Wine&Coffee Galanta, ktorá pripravila hudobný program v parku. Viac informácií nájdete na oficiálnom Facebookovom evente alebo na tomto odkaze.

Zdroj: FB Galantské trhy 2019

Zdroj: FB Galantské trhy 2019

Zdroj: FB Galantské trhy 2019

Zdroj: FB Galantské trhy 2019

Zdroj: FB Galantské trhy 2019

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Galantské Trhy 2019
Zdieľať na Facebooku