18.10.2021, meniny má
23. júna 2021

Galantský okres bude od pondelka v zelenej farbe s miernymi opatreniami. Čo všetko budeme môcť robiť bez obmedzení?

Galantský okres bude od pondelka v zelenej farbe s miernymi opatreniami. Čo všetko budeme môcť robiť bez obmedzení?
Zdroj: Monika Chatrnúchová/Pravda - Ivan Majerský
reklama

Galantský okres bude od pondelka 28. júna 2021 podľa nového COVID automatu v zelenej farbe – monitoringu. Situácia v súvislosti s pandémiou sa na Slovensku zlepšuje, čo je vidno aj na novom sfarbení okresov na mape. S návrhom prišiel na dnešnom rokovaní vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

V aktuálnom COVID automate už nenájdeme červenú ani ružovú farbu. Všetky okresy budú v stupňoch ostražitosti s miernejšími opatreniami.

Základné opatrenia pre Galantský okres

Nosenie rúška v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri bude povinné aj naďalej, avšak čaká nás hromadné uvoľnenie podstatnej väčšiny opatrení. Pohyb, práca, pobyt v prírode v okrese a aj mimo okres budú bez obmedzení a bez potreby negatívneho testu. 

Čo sa týka oblasti vzdelávania a kultúry, obmedzenia už nečakajú ani školy, autoškoly, múzeá, galérie či knižnice. Ak sa chystáte na oddychový pobyt, mali by ste vedieť, že reštaurácie a wellness v ubytovacích zariadeniach sa riadia podľa príslušných odporúčaní. Preto by ste si pred ich návštevou mali zistiť bližšie aktuálne informácie.

Wellness, aquaparky a kúpele sú povolené s dodržaním podmienky max. 50 % kapacity na 1 sektor, resp. max. počet osôb do 1 000, no bazény a plavárne sú bez obmedzení. Fitness centrá sú otvorené pod podmienkou dodržania maximálneho počtu 50 osôb alebo 15 m2 na osobu.

Zdroj: slovensko.hnonline.sk

Hromadné podujatia sú povolené s kapacitou na sedenie do 75 % a kapacitou na státie do 50 %. Obrady, ako sobáše, krsty a pohreby, kary alebo individuálne oslavy a večierky sú povolené, no je rovnako potrebné dodržať kapacitné podmienky.

Rozdelenie okresov podľa regionálneho COVID automatu

  • II. stupeň ostražitosti (oranžová farba) – Banská Štiavnica, Gelnica, Humenné, Myjava, Skalica, Spišská Nová Ves
  • I. stupeň ostražitosti (žltá farba) – okres Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Bytča, Čadca, Detva, Hlohovec, Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV, Košice – okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Snina, Sobrance, Trenčín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen
  • Monitoring (zelená farba) – Banská Bystrica, Brezno, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Kežmarok, Komárno, Liptovský Mikuláš, Nitra, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žarnovica, Zlaté Moravce

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: slovensko.hnonline.sk, ta3.com, automat.gov.sk
Zdieľať na Facebooku