01.10.2022, meniny má
11. októbra 2021

Galantský okres je podľa aktuálneho COVID automatu v oranžovej farbe. Spomedzi všetkých okresov je vzhľadom na súčasnú situáciu na tom najlepšie

Galantský okres je podľa aktuálneho COVID automatu v oranžovej farbe. Spomedzi všetkých okresov je vzhľadom na súčasnú situáciu na tom najlepšie
Zdroj: seredsity.sk/unsplash.com
reklama

Podľa aktuálneho COVID automatu sa z mapy vytratila zelená farba, no dobrou správou je, že nepribudla ani čierna. Galantský okres zostáva v oranžovej farbe, teda v stupni ostražitosti. Prísnejšie pravidlá čakajú okresy v červenej a bordovej farbe, kde rúška v interiéri nahradí povinné nosenie respirátorov.

Rozdelenie okresov

  • Oranžová farba – Banská Štiavnica, Bratislava I. – V., Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Malacky, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Prievidza, Šaľa, Senec, Topoľčany, Trnava a Turčianske Teplice.
  • Červená farba – Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Krupina, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen.
  • Bordová farba – Bardejov, Čadca, Detva, Humenné, Košice I. – IV., Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Ružomberok, Skalica, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník.

Zdroj: korona.gov.sk

Aké opatrenia platia pre Galantský okres?

Podmienky pre vstup do reštaurácií, fitness centier či usporiadanie hromadných podujatí, svadieb a podobne určuje zvolený režim. Organizátori si môžu vybrať režim OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19) alebo režim základ všetci zákazníci bez rozdielu. Pre zaočkovaných sú podujatia bez obmedzení.

Naďalej platí povinné nosenie rúška v interiéri vrátane mestskej hromadnej dopravy a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. Môžeme očakávať aj čiastočné zatváranie škôl.

reklama

Čo sa týka bohoslužieb, zaočkovaní sa ich môžu zúčastniť bez limitu. Prísnejšie pravidlá platia pre skupinu OTP.

Ubytovanie na internátoch je pre vysokoškolákov možné len v prípade prezenčnej výučby. Na prednášky môže ísť v základe prezenčne 100 ľudí alebo 400 ľudí OTP. Ak sú študenti zaočkovaní, môže sa prednášok zúčastniť až 1 000 ľudí.

Ubytovanie v zariadeniach je možné pre kompletne zaočkovaných bez obmedzení až po čiernu fázu. Rovnaké pravidlá platia aj pre vstup do fitness centier.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: startitup.sk, korona.gov.sk, pravda.sk, tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku