15.08.2020, meniny má
reklama
25. júna 2020

Gratulujeme! Šumivé víno Hubert Grand Rosé sa stalo Vínom roka 2020 a Hubert Club Zero Dosage bol zaradený do Národného salónu vín!

Gratulujeme! Šumivé víno Hubert Grand Rosé sa stalo Vínom roka 2020 a Hubert Club Zero Dosage bol zaradený do Národného salónu vín!
Zdroj: Salón vín / Hubert J.E.

Vinárstvo Hubert J.E. tento rok oslavuje svoje 195. výročie svojho vzniku. Dôvodov na oslavy má však podstatne viac, keďže získalo niekoľko dôležitých ocenení. V rámci súťaže Víno roka 2020 sa Hubert Grand Rosé stal víťazom v kategórii šumivé víno a tretie miesto získal suchý sekt Hubert L’Original Brut, ktorý získal tretie miesto.

Okrem toho sa dostalo pocty šumivému vínu Hubert Club Zero Dosage, keď bolo zaradené do Národného salónu vín 2020.

Všetky ocenenia vinárstva Hubert J.E. znamenajú veľký úspech nielen pre samotné vinárstvo, ale aj pre naše mesto. Seredčania tak môžu byť právom hrdí na túto spoločnosť s takmer dvesto ročnou tradíciou výroby najkvalitnejších slovenských vín.

Zo súťaže Víno roka 2020 si Hubert odnáša až dve medaily

Zlatú medailu si tento rok aj napriek silnej konkurencii v kategórii šumivých vín odniesol sekt Hubert Grand Rosé, čím sa potvrdilo takmer 200-ročné vinárske know-how Hubert J.E.

Tento biely polosladký sekt vzniká kupážou z najkvalitnejších vín odrody Svätovavrinecké a vyrába sa metódou charmat, ktorej podstata spočíva v druhotnom kvasení vína v tankoch, následnom 6-mesačnom zrení a pridaní expedičného likéru do sektu. Hubert Grand Rosé v sebe ukrýva hojnú perlivosť, jemnú malinovo-jahodovú vôňu a plnú zamatovú chuť.

Zdroj: Hubert J.E.

Bronzovou medailou bol ocenený Hubert L’Original Brut. Ide o šumivé víno z prémiového radu šiestich sektov Hubert L´Original, ktoré sa vyrábajú transvalsnou metódou. Pri tomto spôsobe výroby prebieha druhotné kvasenie v uzavretej fľaši.

Dôležitú úlohu zohrávajú ušľachtilé kvasinky, ktoré menia cukor na alkohol a oxid uhličitý. Vzhľadom na to, že celý proces kvasenia prebieha v uzavretej fľaši minimálne deväť mesiacov, oxid uhličitý sa viaže na víno a spôsobuje známe perlenie. Po tom, čo prebehne druhotné kvasenie, sa takmer hotový sekt scelí, prefiltruje a naplní do fliaš pripravených na expedíciu.

Pri tomto suchom šumivom víne však ani zďaleka nejde o prvé ocenenie. V roku 2019 na tejto súťaži získal prvé miesto v kategórii šumivých vín. Tohtoročné obhájenie medailovej pozície svedčí o nositeľovi tradície značky Hubert a o jeho dominancii v počte získaných ocenení za kvalitu. Neutíchajúce jemné perlenie, decentná biskvitová vôňa a delikátna chuť sú prednosťami tohto moku.

Zdroj: Hubert J.E.

Hubert Club Zero Dosage nájdete Národnom salóne vín 2020

V neposlednom rade treba spomenúť poctu, ktorej sa dostalo ďalšiemu vínu značky Hubert. Šumivé víno Hubert Club Zero Dosage bolo ocenené zaradením do Národného salónu vín 2020, čo len potvrdilo vysokú kvalitu, tvrdú prácu, erudovanosť a 195-ročné skúsenosti vinárstva Hubert J.E. vo výrobe sektov. Ide o cenovo dostupné víno, ktoré patrí k tým najlepším za rok 2020.

Hubert Club Zero Dosage sa vyrába metódou charmat, ktorá je technologicky veľmi náročná a nie každý ju zvládne. Jeho chuť si môžu vychutnať všetci milovníci šumivých vín, najmä tí, ktorí siahajú po suchších variantoch.

Zdroj: Hubert J.E.

Zlatistá farba tohto šumivého vína sa dosiahne dokonalým zvládnutím charmatovej metódy výroby, ktorej výhodou je zachovanie čerstvosti a intenzity arómy vína. Jej spôsob spočíva v druhotnom kvasení.

Hubert Club Zero Dosage je jedinečný tým,  že sa doň nepridáva expedičný likér a tým získava prívlastok zero dosage. Práve preto si zachováva svoju brut nature, teda zero dosage a zároveň elegantnú chuť, ktorú dlhodobo oceňujú mnohí odborníci a pivniční majstri. Viac o výrobe a vlastnostiach tohto sektu sa dozviete od Ingrid Vajczikovej, hlavnej enologičky vinárstva Hubert J.E., vo videu nižšie.

My Hubertu ku všetkým úspechom gratulujeme, pretože ich kvalitné produkty si ocenenia naozaj zaslúžia. Budeme radi, ak nám do komentárov pod príspevkom napíšete, ktoré sekty vinárstva Hubert J.E. sú práve vaše najobľúbenejšie.

Článok vznikol v spolupráci s Hubert J.E.

Zdroje: Hubert J.E.
Zdieľať na Facebooku