19.05.2024, meniny má
11. septembra 2018

Hádzaná v Seredi otvára svoje dvere všetkým dievčatám, ktoré majú chuť športovať

reklama

Hádzanársky klub HK Slávia Sereď určite poznáte. Seredský klub s bohatou históriou a výsledkami si zaslúži vašu pozornosť a podporu hneď z niekoľkých dôvodov. Najprv si ale v krátkosti povedzme niečo o histórií tohto športu v našom meste.

Klub bol založený v 60. rokoch 20. storočia. Už od začiatku svojho pôsobenia dosahujú vynikajúce úspechy práve mládežnícke družstvá. Klub mal vo svojej histórií niekoľko názvov, no najviac sa chytil práve názov HK Slávia Sereď. V histórií seredskej hádzanej má veľké miesto školské športové stredisko pri ZŠ Juraja Fándlyho, a aj toto bola akási predpoveď toho, že práve táto základná škola bude aj budúcnosti miestom pre hádzanárske talenty nášho mesta.

S históriou a vznikom hádzanej v našom meste je v obrovskej miere spojené meno JUDR. Jozefa Horvátha. Môžeme ho nazvať priekopníkom a zakladateľom hádzanej v Seredi, nakoľko v 60 rokov so svojou manželkou Vierkou a ďalšími športovými nadšencami založili prvý hádzanársky oddiel Pečivárne Sereď, s ktorý neskôr prešli pod ŠK Hutník Sereď. V 70. rokoch sa pán Horváth rozhodol odčleniť hádzanú od ŠK Hutník a vznikol nový oddiel hádzanej s názvom TJ Slávia Potravinár Sereď. Aj jeho zásluhou sa dokončila hala na SEŠ, ktorá je dodnes domovským stánkom našich hádzanáriek.

reklama

Pán Jozef Horváth zomrel vo veku 66 rokov v roku 2013. Jeho odkaz o láske k hádzanej, však žije v našom meste ďalej. V práci, ktorú už nestihol dokončiť pokračujú nadšenci a milovníci tohto športu ďalej. Hráčky, tréneri, realizačný tím, ale aj všetci ochotní ľudia, ktorí nezabúdajú na tento šport a jeho budúcnosť si zaslúžia náš rešpekt a obdiv. Čím je teda HK Slávia Sereď výnimočná a vhodná pre vaše deti?

Práca s deťmi a mládežou

Tento dôvod považujeme za najdôležitejší. Mladým dievčatám je venovaná naozaj veľká pozornosť, ktorú si jednoznačne zaslúžia. Tréningy, sústredenia, turnaje a ceľková starostlivosť o naše najmladšie talenty je v tomto klube na prvom mieste, čoho dôkazom nie je len história klubu, ale aj krásne výsledky, ktoré v lige dosahujú.

Pred pár dňami začali novú sezónu mladšie a staršie žiačky a potešili nás hneď na úvod víťazstvom nad UDHK Nitra. Mladšie žiačky vyhrali 30:16 a staršie žiačky porazili súperky z Nitry 26:15. Pevne veríme, že sa im bude takto dariť aj v ďalších kolách, na ktoré ich môžete prísť povzdbudiť.

Nábor nových talentov

Klub sa neustále snaží dávať šancu mladým dievčatám a možno práve aj vy máte doma novú hádzanársku hviezdu nášho mesta. HK Slávia Sereď hladá do svojich radov nové talenty, ktoré nájdu v tomto športe svoju záľubu. Dcéra, vnučka, sesternica alebo aj kamoška, sú vítané všetky súťaživé dievčatá, ktoré majú radi šport.

Ak také dievčatá poznáte alebo jednu takú máte doma, jednoducho sa prídite pozrieť alebo si rovno zatrénovať.

Kedy: Pondelok od 16:30 – 18:00    Utorok – Piatok od 15:00 – 16:30

Kde: Športová hala OA Sereď

Kontak: Milan Novák, 0904 569 348 alebo mail milannovak650@gmail.com

Tréneri a nadšenci hádzanej

Ak sa pýtate, kto by trénoval a staral sa o vaše deti, nemúsíte mať absolútne žiadne starosti. Tréneri HK Slávia majú desiatky rokov skúseností a ich rukami prešli viaceré talentová hráčky. Asi najznámejším trénerov a zároveň prezidentom klubu je pedagóg Mgr. Milan Novák. V seredskej hádzanej pôsobí už cez 3 desaťročia a je jedným z nosných pilierov hádzanej v našom meste.

Ďalej v klube trénujú Jozef Vavrinec s asistentami Martinom Sojkom a Marekom Ončom, ktorí majú na starosti prípravku. Mladšie a staršie žiačky trénuje vyššie spomínaný pán Milan Novák s asistentom Jurajom Meszárošom. Naše prvoligové ženy trénuje jediná trénerka v klube Katarína Dubajová spolu so Zoltánom Bergendim, ktorým asistenta robí Marián Mališ.

Zľava: Milan Novák, Jozef Vavrinec a Juraj Mészároš

Pán Sojka a pán Ončo

Realizační tím Žien

Úžasná skupina ľudí

Tam, kde nie sú zrovna peniaze, sú úžasní ľudia, ktorí do fungovania hádzanej v Seredi dávajú celé svoje srdce. Milujúci rodičia, tréneri ale aj samotné hráčky si navzájom pomáhajú ako sa len dá a dokazujú, že podobný športový kolektív sa v našom meste hľadá len veľmi ťažko. Možno niektoré tváre spoznávate. Sú to ľudia, ktorý svoj voľný čas venujú už dlhé roky rozvoju športu a mládeži v našom meste, začo im v mene redakcia ďakujeme.

Ako nám prezradili dlhoročná hráčka HK Slávia Sereď Martina Trojáková, veľká vďaka patrí rodine Mališovcov, ktorá je zároveň aj najväčším sponzorom. Klub by taktiež nemohol fungovať bez pomoci rodín Sojkových, Ončových, Trojákových a Mészárošových a mesta Sereď, ktorým patrí jedno veľké poďakovanie. Krásny gestom tohto klubu je aj charitatívny turnaj, ktorý organizujú každý rok vždy v januári a celý zisk do posledného centu putuje na pomoc handikepovaným deťom, ktoré nemajú to štastie športovať.

My našim hádzanárka držíme palce v novej sezóne a môžeme slúbiť, že s našou podporou môžu počítať 🙂 NEZABUDNITE! Ženy svoje prvé ligové kolo odohrajú v Seredi už 16.9. o 17:00.

 

Zdroje: HK Slávia Sereď
Zdieľať na Facebooku