21.05.2024, meniny má
22. októbra 2018

Hádzanárkam Serede narástli krídla a porazili favorita celej ligy

reklama

V nedeľu privítali hráčky HK Slávia Sereď na svojej palubovke favorita celej 1.ligy z Dunajskej Stredy. Hráčky Dunajskej Stredy prišli do nášho mesta v super forme.

Do včerajšieho dňa v lige ešte neprehrali a na konte mali najviac strelených gólov zo všetkých ligových družstiev. Ako sa ale tento výborny výsledok zrodil?

HK Slávia Sereď – MŠK Dunajská Streda 35:34 (19:17)

Slávistky si napravili chuť z posledného nevydareného zápasu, ktorý skončil smolnou remízou a zabrali naplno proti súperovi z Dunajskej Stredy. Bola to dráma do poslednej sekundy a to doslova.

Naše hádzanárky držali tempo od prvých minút s favoritom zápasu a dievčatá musíme pochváliť zato, že makali celý zápas, a nie len posledných 10 minút, ktoré majú vždy silné.

reklama

V prvom rade musíme vyzdvihnúť kolektívny výkon a to, že každá jedna hráčka si siahla na dno svojich síl. Počas zápasu naše hráčky robili menšie technické chyby, ktoré ale svojou bojovnosťou odčinili a loptu opäť získavali späť. Prvá polovica zápasu patrila našim dievčatám a polčas sa skončil s výsledkom 19:17.

Zápas bol ako na hojdačke a vyvrcholil dramatickým záverom, ktorý bol ako z úspešného športového filmu. Súper ešte v 58 minúte vyhrával o jeden gól a tohto náskoku sa nechcel vzdať. V 59 minúte vyrovnala domáca Dominika Pavlíková na 34:34 a diváci v hale boli vo vytržení.

Posledné sekundy zápasu ubiehali veľmi rýchlo a súper sa dostal do útoku. Nebezpečná strela z deviatich metrov len tesne minula bránu a zdalo sa, že zápas skončí remízou. Tepové frekviencie hráčok a domácich fanúšikov boli na maxime, keď Seredčanky išli do útoku. Len 4 sekundy pred koncom naše hráčky vybojovali 7 metrový hod, ktorý mohol rozhodnúť.

Podujala sa ho trénerka a hráčka v jednej osobe Katarína Dubajová. V hale zavládlo ticho a diváci čakali, ako to celé dopadne. Katka krásne trafila dolný roh súperkynej bránky a týmto gólom sa naše dievčatá dostali do vedenia 35:34 a eufória z tohto veľkého víťazstva sa mohla začať.

“Opäť chválim naše dievčatá, tie ktoré podali výkon na palubovke, ale aj tie ktoré boli odhodlané na lavičke hocikedy svoje spoluhráčky zastúpiť.  Taktiež ďakujeme hráčkam, ktoré sú zranené alebo choré a držali palce a fandili z hľadiska. Divákom sme ukázali, že sme jeden silný tím, ktorý drží pokope” Marián Mališ, vedúci družstva

Dievčatá odohrali krásny zápas a všetkým patrí obrovská poklona. My v redakcii vám prajeme ešte veľa takýchto zápasov 🙂

Zostava: Trojáková L., Dávidková L., – Šidlíková V., Pavlíková D., Šúryová K., Csádiová V., Hercegová L., Mészárosová V., Štrbová V., Šúryová N., Koníková Z., Horváthová I., Krajinčáková K., Dubajová K.

Tréner: Z. Bergendi

Ďalší zápas naše hádzanárky odohrajú 27. októbra o 18:00 v Nesvadoch.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku