08.12.2023, meniny má
24. januára 2019

Hádzanárky Slávie Sereď chcú spojiť naše mesto a pomôcť malej Alžbetke

reklama

V našom meste sa každý rok koná mnoho charitatívnych akcií, ktoré sa snažia pomáhať tým, ktorí to naozaj potrebujú. Tento rok sa už po tretíkrát bude konať v réžii klubu HK Slávia Sereď charitatívno-exhibičný turnaj, v ktorom nejde o žiadne víťazstvá ani strelené góly. Ideou tohto turnaja je, že športovať a pomáhať by sa malo hlavne zo srdca.

Tohtoročný turnaj s ušľachtilou myšlienkou nesie názov Hráme srdcom – Prihraj Alžbetke pomoc. A hoci to bude ešte len tretí ročník, Seredčania ho už vnímajú ako športovú tradíciu spojenú s pomocou deťom, ktoré kvôli rôznym zdravotným komplikáciám športovať nemôžu.

Hádzanársky klub HK Slávia Sereď sa v spolupráci s mnohými ďalšími partnermi rozhodol nadviazať na prvý a druhý ročník turnaja, a opäť prostredníctvom tejto športovej akcie získať finančné prostriedky pre dieťa, ktoré si to naozaj zaslúži. Podarí sa Seredčanom a všetkým zúčastneným prekonať finančné výťažky z minulých ročníkov? My dúfame, že určite áno.

V 1. ročníku bol výťažok v plnej sume odovzdaný rodine Polákovej pre ich Nikolku. Na turnaji sa podarilo vyzbierať neskutočných 2 150,29 eur, ktoré využili na liečebné pobyty pre Nikolku. V 2. ročníku bol výťažok určený rodine Adamcovej pre ich Lukáška. Tu sa spoločne všetkým dobrým ľudom podarilo vyzbierať úžasných 4 346,69 eur, ktoré rodina tiež využila na liečebné pobyty pre Lukáška.

reklama


3. ročník je venovaný Alžbetke Kižnanskej

Alžbetka Kižnanská má štyri roky. Narodila sa predčasne v 26. týždni tehotenstva a od príchodu na svet je veľká bojovníčka. Prvú operáciu absolvovala už ako dvojtýždňová a naozaj nemala ľahký štart do života. Rodičia si ju v náručí domov mohli odniesť až po troch mesiacoch a dvoch týždňoch. Pre tých, ktorí ste už rodičmi, je len táto myšlienka nepredstaviteľná. Alžbetka je prvorodené dieťatko v rodine Kižnanských a počas svojho krátkeho života dokazuje, že s pomocou svojich rodičov ju nič nezastaví. Dnes je z nej veľká škôlkarka a veľká sestra jej mladšieho brata.

Alžbetka do dvoch rokov navštevovala cvičenia Vojtovou metódou a navštevuje veľmi veľa odborných ambulancií. Momentálne cvičí metódou liečebného telocviku s prvkami bobatha metódy. Snaha a trpezlivosť jej rodičov priniesli ovocie – začala sama chodiť ako dvojročná. Bežný bezstarostný detský život jej však sťažuje tupozrakosť, nystagmus a strabizmus. Na svoje pravé očko vidí len veľmi slabo.

Alžbetka nemá periférne videnie, robia jej problém nerovnosti na chodníku alebo ceste. Nevie odhadnúť vzdialenosti. Absolvovala niekoľko cvičení na zrakovú stimuláciu. Ideálne a potrebné sú pre Alžbetku pravidelné zrakové terapie, ale keďže do rodiny pribudol aj malý braček Jakubko, nie je pre Alžbetkiných rodičov ľahké financovať všetko, čo ku zdraviu potrebuje.

Spoločne skúsme pomôcť

Keď sa v klube HK Slávia Sereď dozvedeli o Alžbetkinom osude, hneď sa rozhodli, že tento rok venujú finančný výťažok z turnaja práve rodine Kižnanskej. Možno aj vďaka týmto peniažkom sa bude môcť Alžbetka zaradiť medzi svojich rovesníkov aj v športe.

Ako pre nás klub uviedol, ďakujú naozaj všetkým, čo priložili ruku k dielu a pomáhali s realizáciou turnaja. Taktiež ďakujú hlavnému sponzorovi firme ROFIDAS s.r.o., ktorá hradí všetky náklady spojené s organizáciou turnaja. Veľké ďakujeme patrí taktiež všetkým, ktorí sa do tohto projektu zapoja a všetkým trénerom, hráčkam, rodičom a sponzorom, ktorí darovali dary do tomboly.

Zároveň by sa hádzanárky a predstavitelia klubu chceli poďakovať rodičom, ktorí podporujú svoje talentované dcéry, pomáhajú trénerom počas zápasov alebo pomáhajú pri sústredeniach s deťmi. Za to im patrí nesmierny obdiv a naša vďaka, pretože deti sú naša budúcnosť. Dúfame, že sa s vami všetkými uvidíme už túto sobotu 26. januára v športovej hale Obchodnej akadémie v Seredi a spoločnými silami dokážeme Alžbetke pomôcť na jej ceste životom.

Chcete pomôcť Alžbetke? Zdieľajte tento článok

Zdieľať na Facebooku