25.09.2023, meniny má
2. februára 2023

Hádzanárky z HK Slávia Sereď obsadili na turnaji krásne 2. miesto. Usporiadaním Memoriálu JUDr. Jozefa Horvátha si uctili pamiatku bývalého prezidenta aj trénera klubu

Hádzanárky z HK Slávia Sereď obsadili na turnaji krásne 2. miesto. Usporiadaním Memoriálu JUDr. Jozefa Horvátha si uctili pamiatku bývalého prezidenta aj trénera klubu
Zdroj: HK Slávia Sereď
reklama

Seredský hádzanársky klub HK Slávia Sereď, ktorý bol založený v 60. rokoch, sa čoraz viac a viac dostáva do povedomia občanov Serede a blízkeho okolia. Veľkú zásluhu na tom majú ich mládežnícke družstvá.

Školské športové stredisko pri ZŠ Juraja Fándlyho dosahuje vynikajúce výsledky nielen v domácich súťažiach, ale aj na medzinárodných turnajoch.

Spomínali na bývalého trénera

V nedeľu 29. januára 2023 usporiadal klub HK Slávia Sereď medzinárodný Memoriál JUDr. Jozefa Horvátha v hádzanej starších žiačok. Uctili si tak pamiatku bývalého prezidenta HK a trénera, ktorý patril medzi priekopníkov tejto loptovej hry v Seredi.

Tento deň bol výnimočný nielen pre všetkých milovníkov tohto športu, ale aj pre bývalé hráčky, ktoré p. Horváth trénoval. Záujem o účasť na turnaji bol enormný, ale zúčastniť sa mohlo len šesť družstiev, ktoré najskôr bojovali v dvoch trojčlenných skupinách.

reklama

Ako prebiehali súboje v jednotlivých skupinách?

Domáci tím HK Slávia vyhral A skupinu po tom, ako v úvodnom zápase zvíťazil nad HK Junior Močenok 17:11, a pokračoval víťazstvom nad HC Veselí na Morave 32:17. Močenok vo vyrovnanom zápase porazil Veselí 17:15.

V súbojoch B Skupiny dominovala Šaľa, ktorá na začiatku porazila MHK Piešťany 18:8 a v druhom zápase rozstrieľala TJ Strojár Malacky 22:8. V boji o druhé miesto v skupine boli úspešnejšie dievčatá z Piešťan, ktoré tesne zvíťazili nad Malackami 11:9.

V ďalšom priebehu turnaja v boji o 5. miesto zvíťazili dievčatá z Veselí nad Malackami 20:16. V súboji o finále si domáce Slávistky poradili s Piešťanmi a jednoznačne zvíťazili 23:16, pričom podobne dopadla Šaľa s Močenkom 20:10.

Zdroj: HK Slávia Sereď

Zápas o tretie miesto bol veľmi napínavý. V riadnom hracom čase družstvá z Piešťan a Močenka remizovali 12:12 a o víťazovi rozhodli až 7-metrové hody. V nich boli úspešnejšie dievčatá z Piešťan v pomere 7:6. Vo finálovom derby sa stretli favoriti turnaja domáca Slávia a HK Duslo Šaľa.

Obe družstvá sa navzájom dobre poznajú a o celkovom výsledku rozhodovali chyby. V hráčsky vyrovnanom zápase sa bolo jednoznačne na čo pozerať. Zaujímavý súboj, ktorý sa odohrával pred bohatou diváckou kulisou, dopadol lepšie pre hráčky zo Šale. Tie si po víťazstve 17:14 odniesli z turnaja prvé miesto.

Do výborného turnaja veľmi dobre zapadla rozhodcovská trojica V. Štrbová, J. Dvorský a M. Nagy. Ceny a diplomy družstvám v závere turnaja odovzdali bývalé hráčky M. Lanczová a S. Gašparovičová, pričom aj tento projekt je realizovaný s finančnou podporou mesta Sereď.

Zostava HK Slávia

N. Chynoradská, S. Polášová – M. Gálová, E. Fogelová, L. Fogelová, K. Chrupková, E. Sojková, Z. Sojková, L. Ončová, T. Blažeková, E. Chynoradská, B. Nagyová, N. Štrbová, K. Bédiová, L. Kreháková, A. Sojková Tréner: Mgr. M. Novák, asistent M. Ončo a vedúci družstva M. Fogel.

Zdroj: HK Slávia Sereď

Zdroj: HK Slávia Sereď

HK Slávia

Zdroj: HK Slávia Sereď

Zdroj: HK Slávia Sereď

Zdroj: HK Slávia Sereď

Zdroj: HK Slávia Sereď

Zdroje: sered.sk, HK Slávia Sereď
Zdieľať na Facebooku