27.11.2022, meniny má
15. júna 2022

Hasičská súťaž o Patanský putovný pohár sa uskutoční aj tento rok. Príďte sa pozrieť na skvelé hasičské výkony a sprievodný program

Hasičská súťaž o Patanský putovný pohár sa uskutoční aj tento rok. Príďte sa pozrieť na skvelé hasičské výkony a sprievodný program
Zdroje: FB DHZ Blatné/FB DHZ Pata
reklama

V obci Pata sa už v sobotu 9. júla 2022 bude konať obľúbená hasičská súťaž o Patanský putovný pohár, na ktorej vás čaká poriadna zábava a, samozrejme, aj skvelé občerstvenie.

Pokiaľ sa podujatia chcete zúčastniť ako súťažiaci a zabojovať o víťazný pohár, prinášame vám aj postup prihlásenia a pravidlá súťaže.

Konať sa bude už po pätnástykrát

Organizátorom akcie je Dobrovoľný hasičský zbor Pata, ktorý tu pôsobí už od roku 1885. Tentokrát pôjde už o 15. ročník, na ktorom si budete môcť pozrieť parádne hasičské útoky tých najlepších účastníkov a sprievodný program.

Program sa začne o 13.30 hod. príchodom a prezentáciou hasičských družstiev. O hodinu na to bude nasledovať zahájenie a ich nástup. Začiatok plnenia jednotlivých disciplín odštartuje o 14.50 hod.

reklama

Nechýba sprievodný program a občerstvenie

Organizátori si pripravili aj sprievodnú akciu, a to súťaž o najrýchlejšie sanie, ktorej sa môžu zúčastniť dvojčlenné družstvá bez strojníka. Ten bude totiž pre všetkých zabezpečený. Čas na elektronickej časomiere sa zastaví po zaplavení čerpadla a vytečení vody z hrdla stroja.

Na žiadnej akcii nesmie chýbať počas dňa ani fantastické občerstvenie. Či sa už rozhodnete dať si cigánsku pečienku, langoše alebo guláš, rozhodne odtiaľto neodídete bez spokojného brucha. Pochúťky môžete zapiť pivom, kofolou alebo ďalšími alkoholickými a nealkoholickými nápojmi.

Zdroj: FB DHZ Pata

Nezabudnite si rezervovať poradie

Pokiaľ sa akcie chystáte zúčastniť ako jeden zo súťažiacich, je tu možnosť rezervovať si miesto v poradí. Stačí sledovať udalosť na Facebooku, kde bude rezervácia spustená od 26. júna 2022 o 20.00 hod.

Za štartovné je potrebné zaplatiť 10 eur a súťažiť sa bude v dvoch kategóriách – muži a ženy. Organizátori upozorňujú, že súťažiť sa bude v požiarnom útoku s vodou za každého počasia a každé družstvo štartuje na vlastné riziko.

Aké sú pravidlá?

Súťaž sa bude riadiť pravidlami Západoslovenskej hasičskej ligy pre rok 2022, to znamená s hadicami C-42 a B-65. Pravidlá sú však mierne upravené, keďže je tu aj možnosť požičania dvoch súťažiacich v inom drese. Použité budú sklopné terče a elektronická časomiera.

Ako informoval DHZ Pata, po ukončení prvých pokusov nasleduje superfinále. To znamená, že prvých päť mužských a prvé tri ženské družstvá budú mať možnosť si svoj útok zopakovať a zlepšiť tak svoj čas. Nie je to však povinné. Započítavať sa bude lepší z pokusov.

Zdroj: Mária Sopuchová

Zdroj: Mária Sopuchová

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB DHZ Pata
Zdieľať na Facebooku