18.10.2021, meniny má
3. septembra 2021

Hendikepované deti zo seredského OZ Nikolka môžu získať nové špeciálne pomôcky vďaka vášmu hlasovaniu

Hendikepované deti zo seredského OZ Nikolka môžu získať nové špeciálne pomôcky vďaka vášmu hlasovaniu
Zdroj: FB Denné centrum o.z. Nikolka
reklama

Občianske združenie Nikolka bolo založené pred šiestimi rokmi pre malú bojovníčku Nikolku Polákovú, ktorá bojuje s diagnózami detská mozgová obrna a autizmus. Za ten čas sa im podarilo pomôcť mnohým rodinám s hendikepovanými deťmi zo Serede a okolia, ako aj sociálne slabším rodinám.

Tentokrát dokážete združeniu pomôcť aj vy len pár klikmi v programe Gesto pre mesto, ktorý zastrešuje Raiffeisen banka. Jej cieľom je podporiť v každom kraji projekt s najvyšším počtom hlasov finančným darom vo výške 2 000 eur. Občianske združenie Nikolka by tak malo financie na nové špeciálne pomôcky.

Pomôcky by im pomohli napredovať

Denné centrum Nikolka slúži ako bezpečný a pokojný priestor, kde si deti môžu špeciálnymi pomôckami stimulovať svoj zrak, hmat, sluch, vestibulárny systém a posilniť svalstvo prostredníctvom terapií a rehabilitácie.

Dôvod, pre ktorý sa do projektu rozhodli zapojiť, vysvetlila Ľubomíra Poláková pre seredskenovinky.sk.

„Aby aj deti so zdravotným znevýhodnením mali pekný a bezpečný priestor na hru, rozvoj a terapie, zrealizovali sme náš sen – Denné centrum o. z. NIKOLKA. Keďže sama mám dcérku s detskou mozgovou obrnou a autizmom, viem, aká náročná a nákladná je starostlivosť o dieťatko so špeciálnymi potrebami.

Preto naše združenie pomáha rodinám s podobným osudom. Vďaka projektu by sme radi zakúpili potrebné špeciálne pomôcky na terapie a rehabilitáciu. Detičky by tak mohli ďalej napredovať a spoznávať okolitý svet.“

Okrem organizovania charitatívnych akcií, ktorých výťažok následne putuje do spomínaných rodín, medzi aktivity občianskeho združenia patrí aj zapájanie sa do zbierok šatstva, potravín či hygienických potrieb. Pre komunitu pravidelne organizujú rôzne akcie ku Dňu detí, na Mikuláša či k Vianociam.

Hlasovať je možné do konca mesiaca

Hlasovať môže každá osoba staršia ako 18 rokov prostredníctvom online formulára na stránke www.gestopremesto.sk. Hlasovať je možné len raz. Do vyhľadávacieho poľa stačí zadať okresné mesto Galanta, kde nájdete projekt Špeciálne pomôcky pre hendikepované deti medzi prvými.

Výherné projekty, ktoré získajú najvyšší počet hlasov v jednotlivých krajoch, budú zverejnené deň po skončení hlasovania. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú zapojiť do dobrej veci a pomôcť tak rodinám, ktoré musia dennodenne zvládať náročnú starostlivosť.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, gestopremesto.sk
Zdieľať na Facebooku