15.01.2021, meniny má
3. novembra 2020

Hľadáte inšpiráciu na jesennú výzdobu? Bielokvet a Katkine tvorenie zo Serede vyrábajú krásne dekoračné vence

Hľadáte inšpiráciu na jesennú výzdobu? Bielokvet a Katkine tvorenie zo Serede vyrábajú krásne dekoračné vence
Zdroj: FB Bielokvet/FB Katkine tvorenie
reklama

Lístie hýriace farbami, popadané šišky, ale aj nevyspytateľné počasie. Jeseň je naozaj magické ročné obdobie, ktoré k nám na dvere zaklopalo už pred nejakým časom. Pre Seredčanov máme  tip na dekoráciu, ktorá dodá vášmu domovu tú pravú jesennú atmosféru.

Krásne vence nie sú len symbolom adventu, práve naopak. Radosť vám môžu priniesť aj v období jesene, kedy v sychravom počasí pôsobia ako pastva pre oči. Možnosti spôsobov ich výroby sú nekonečné, preto si ich môžete skúsiť vyrobiť aj doma, stačí len pár klikov.

Symbol sily a víťazstva

Nejde len o krásnu ozdobu, vence majú už od pradávna mnoho významov v rôznych kultúrach. Pokiaľ zdobia dvere v období jesene, sú symbolom hojnosti a blahobytu. V našich končinách ohlasujú predovšetkým čas zberu úrody a žatvy. Znamenajú zmenu obdobia a kolobeh života.  Naopak na jar symbolizujú nový život a rast všetkého živého v prírode.

Rimania veniec považovali za znak sily a víťazstva. Táto symbolika sa zachovala dodnes, keďže vavrínový veniec je vyrytý aj na olympijských medailách. Z náboženského hľadiska znázorňuje tvar kruhu večnosť Ježiša Krista.

Ateliér Bielokvet

Sme radi, že máme v Seredi tak mnoho šikovných ľudí, ktorí svojimi zručnosťami dokážu potešiť aj svoje okolie. Patrí k nim aj ateliér Bielokvet, ktorý ponúka kytice a aranžmány na objednávku. V minulosti bol známy aj pod menom Melody Voňavý ateliér. Na jesennú sezónu u nich nájdete mnoho krásnych vencov, ktoré na vašich dverách rozhodne nezostanú bez povšimnutia.

Okrem toho sú aj skvelým doplnkom do vášho interiéru. Dizajnových možností je naozaj neúrekom. Či si už vyberiete zelený veniec voňajúci ihličím, alebo farebné čaro sušených kvietkov, chybu rozhodne neurobíte. Dokonca si ho môžete prispôsobiť vlastným predstavám.

Na výrobky sú použité sezónne kvety dopestované na Slovensku s ohľadom na prírodu. Okrem dekorácií do domácnosti je možné objednať si aj svadobnú výzdobu. Vo svojom remesle sa naozaj vyznajú, o čom sa môžete presvedčiť na ich FB stránke.

Zdroj: FB Bielokvet

Zdroj: FB Bielokvet

Katkine tvorenie

Čoskoro k nám zavíta aj obdobie adventu. Adventné vence sú už tradičnou duchovnou prípravou na očakávané Vianoce. FB stránka Katkine tvorenie vám ponúka široký výber nádherných výrobkov, medzi ktorými nájdete nielen adventné vence, ale aj svietniky a vianočné sady.

Tieto krásne dekorácie Katka tvorí aj na želanie, no nájdete u nej aj voľné veci ihneď k odberu. Nezabudnite sledovať jej príspevky na Facebooku, pretože kytice, torty a sezónne ozdoby tvorí počas celého roka.

Vianoce sa nám nezadržateľne blížia a preto možno nie je na škodu porozmýšlať nad jesenno – vianočnou výzdobou už dnes.

Zdroj: FB Katkine tvorenie

Zdroj: FB Katkine tvorenie

Zdobíte si aj vy dvere svojich príbytkov vencami podľa ročného obdobia? A ak áno, vyrábate si vence sami alebo ich radšej už hotové kúpite? Ak viete ešte o niekom zo Serede a blízkeho okolia, kto sa venuje výrobe takýchto krásnych vencov, ikebán a dekorácií, určite nám o ňom dajte vedieť do komentára.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Bielokvet, FB Katkine tvorenie, en.wikipedia.org
Zdieľať na Facebooku