28.05.2020, meniny má
30. októbra 2019

Hľadáte inšpiráciu na voľné jesenné dni? Pestrú jeseň môžete zažiť aj priamo v Seredi

Hľadáte inšpiráciu na voľné jesenné dni? Pestrú jeseň môžete zažiť aj priamo v Seredi
Zdroje: Michal Dinga/seredsity.sk
reklama

Jesenné obdobie je v plnom prúde a čoskoro už bude na svojom konci a vystrieda ho zima. Ak ste hľadali inšpiráciu na niekoľko posledných jesenných víkendov, tak ďalej už hľadať nemusíte. Spísali sme pre vás niekoľko jesenných činností, pri ktorých môžete stráviť milé chvíle s rodinou a zároveň vás naladia na tú správnu jesennú atmosféru. Jeseň vie byť niekedy aj poriadne sychravá a bezútešná a mnoho ľudí pociťuje niečo, čomu hovoríme jesenná depresia. Dúfame, že tieto jesenné aktivity vám zdvihnú náladu aj hladinu endorfínov.

Jesenné prechádzky

Všetci sa určite zhodneme na tom, že jeseň je asi najkrajšie ročné obdobie. Hlavne, keď svieti slnko, príroda dostáva na jeseň úplne nové čaro. Tak prečo nezobrať rodinu alebo partiu kamarátov na poriadnu jesennú prechádzku? Vôbec nemusíte chodiť ďaleko. Prechádzka v prírode sa dá zorganizovať aj v Zámockom parku alebo niekde pri Váhu. Pokiaľ vám počasie praje, vytiahnite bicykle a vydajte sa na niektorú z cyklotrás. V okolí Serede je ich naozaj dosť a všetky sa nachádzajú v prírode.

Zdroj: pixabay.com

Fotenie v prírode

Spomínali sme už Zámocký park? Dokonca aj rozpadávajúci sa kaštieľ dostáva na jeseň úplne nové čaro. Skúste si počas prechádzky len tak nafotiť zopár fotiek medzi farebnými stromami. Alebo si objednajte profesionálneho fotografa. Fotenie je zábava v každom ročnom období a má svoje čaro nielen na jeseň. Pózovať môžete napríklad aj v tekvicovom poli alebo v akomkoľvek inom jesennom zátiší.

Zdroj: pixabay.com

Vyzdobovať interiér nemusíte iba na Vianoce

Jeseň je pre mnoho ľudí najobľúbenejším ročným obdobím. Niet sa čo čudovať, ak u niekoho doma nájdete listové girlandy alebo okrasné tekvice. Dekorácie vedia byť aj finančne náročné, no nie je nič ľahšie ako si ich vyrobiť. Napríklad na listový svietnik vám stačí menší zaváraninový pohár, akrylová farba a papierový list. Alebo si môžete tematicky vyzdobiť verandu. Stačí vám zopár tekvíc, doplnkov a fantázia. A nemusíte priamo oslavovať Halloween, aby ste si mohli dopriať jesennú výzdobu.

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: pinterest.com

Varenie alebo pečenie

Nič vám nezdvihne náladu lepšie, než rozvoňaná kuchyňa. Nemusíte byť práve šéfkuchár, aby ste si mohli dopriať tradičné jesenné recepty. My určite odporúčame vyskúšať predovšetkým tie recepty, ktoré zahŕňajú tekvicu hokkaido. Inšpirovať sa môžete v našom ďalšom článku, v ktorom nájdete tri skvelé tekvicové recepty a jeden recept na jablkový čaj.

Zdroj: pixabay.com

Plán B – filmy a seriály

Nemusí vás desiť ani sychravé jesenné počasie. Na to sú tu predsa filmy a seriály. Na Slovensku sa síce Halloween neoslavuje, no drvivá väčšina jesenných filmov obsahuje práve halloweensku tematiku. Napriek tomu určite stojí za pozretie dobrodružná rodinná komédia Hocus Pocus, ktorá zabaví deti aj dospelých. Ak nemáte žalúdok na horory, ale pozreli by ste si niečo mierne strašidelné, tak určite siahnite po Ospalej diere (Sleepy Hollow) od Tima Burtona, alebo po klasickej adaptácii Draculu z roku 1992. Animované filmy Tima Burtona sú vhodné pre všetky vekové kategórie a my jednoznačne odporúčame Mŕtvu nevestu (Tim Burton’s Corpse Bride), Predvianočnú nočnú moru (Tim Burton’s Nightmare before Christmas) a Frankenweenie.

Zdroj: pinterest.com

Keď všetko ostatné zlyhá, ešte vždy si môžete urobiť dokonalý jesenný večer ako z Pinterestu. Uvarte si čaj, zabaľte sa do deky a pokojne si vychutnávajte svoju obľúbenú knihu. Dúfame, že sme vás aspoň trochu inšpirovali a že niektorý z našich nápadov aj vyskúšate.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku