08.12.2023, meniny má
12. novembra 2023

Hľadáte si novú a stabilnú prácu v Seredi? Spoločnosť Lidl ponúka zamestnanie v jednom z najekologickejších logistických centier v Európe

Hľadáte si novú a stabilnú prácu v Seredi? Spoločnosť Lidl ponúka zamestnanie v jednom z najekologickejších logistických centier v Európe
Zdroj: Seredsity.sk

Obľúbenú spoločnosť Lidl pozná azda každý Seredčan. Jej predajňu na Námestí slobody navštevujú tisíce spokojných zákazníkov, ktorí sa rozhodli nakupovať kvalitné produkty za výhodné ceny.

Okrem toho je však Lidl v našom meste známy aj tým, že tu prevádzkuje jedno z najmodernejších logistických centier nielen na Slovensku, ale aj v Európe.

Za každou úspešnou spoločnosťou však hľadajte skvelých zamestnancov, ktorých si Lidl nesmierne cení. Preto ak sa aj vy momentálne obzeráte po novom zamestnaní, pracovné príležitosti v logistickom centre Lidl by vás mohli zaujímať.

Vďaka tomuto článku budete mať možnosť nahliadnuť do zákulisia a pozrieť sa, ako vyzerá práca na niektorých pozíciách, keďže do LC Sereď Lidl hľadá niekoľko nových zamestnancov.

reklama

V prípade, že by vás niektorá z nich zaujala, neváhajte ich kontaktovať na ich oficiálnej stránke www.lidl.sk – sekcia kariéra, kde sa dozviete všetky ďalšie informácie o ponúkaných pracovných pozíciách. Tie sa vám zobrazia aj po kliknutí na tento odkaz.

A pamätajte, rozdiely medzi mužmi a ženami v Lidli nemajú miesto. Pri pracovných pozíciách, ktoré môžu vykonávať obe pohlavia, je úplne jedno, či ste muž, alebo žena. Všetci majú tie isté možnosti, štartovaciu pozíciu a mzdové ohodnotenie. Niektoré pozície však ženy nemôžu vykonávať kvôli váhovým obmedzeniam, a preto sú obsadzované iba mužmi.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zásobujte Slovákov čerstvými a kvalitnými potravinami

Práca zamestnancov logistického centra v našom meste nie je len o tom, že presúvate tovar z jedného miesta na druhé. Vďaka tejto práci majú nielen Seredčania, ale aj obyvatelia celého západného Slovenska vo viac ako 60 predajniach kvalitné a čerstvé potraviny každý jeden deň.

Pri práci sme mohli vidieť napríklad aj Seredčana Andreja, ktorý momentálne pracuje na pozícii kompletára. Jeho pracovnou náplňou je kompletovanie objednávok pre jednotlivé predajne na celom západnom Slovensku.

Do slúchadla mu ide automaticky po prihlásení objednávka tovaru na danú predajňu, kde mu nadiktuje číslo a názov predajne, dátum na ktorý má predajňa tovar objednaný, počet kartónov, ktoré má nakompletovať a bránu/ stopu, na ktorú ma tovar odstaviť.

Zamestnanci na tejto pozícii pracujú s nízkozdvižným vozíkom, ktorý zoberie naraz 2 alebo 3 palety. V prípade, že nie úplne ovládate manipuláciu s takýmto vozíkom, naučia vás to.

Táto pozícia je úzko spätá s pozíciou takzvaného „štaplera“. Ten už pracuje s veľkým vysokozdvižným vozíkom a skladá tovar z vysokých regálov. Následne tovar doplní na pozíciu, aby mohol kompletár sfinalizovať svoju objednávku.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Pracovníci na týchto pozíciách začínajú svoj pracovný deň v miestnosti zvanej „nabíjarňa“, kde sú zaparkované všetky vozíky. Ako nám Andrej prezradil, veľmi oceňuje, že v rámci svojej pozície pracuje iba na jednu rannú zmenu. Okrem toho si veľmi chváli pracovné benefity a skvelý pracovný kolektív, vďaka ktorému chodí do práce naozaj rád.

V rámci našej prehliadky seredského logistického centra sme mali možnosť vidieť pri práci aj ďalších zamestnancov a hovoriť s nimi. Všetci sa zhodli na tom, že spoločnosť Lidl kladie vysoký dôraz na možnosť kariérneho rastu. Každý tu má možnosť rásť a vzdelávať sa.

Veľmi nás zaujalo oddelenie zeleniny a ovocia, kde okrem naskladňovania tovaru prebieha aj kontrola kvality a čerstvosti. Kontrolór alebo kontrolórka kvality v náhodne vybraných vzorkách kontroluje napríklad obsah cukru v rajčinách alebo obvod jabĺk a iného ovocia. Zelenina a ovocie, ktoré vidíte na pultoch musí spĺňať viacero kvalitatívných faktorov, bez ktorých sa k vám nemôže dostať.

Zdroj: Seredsity.sk

V sekcii chladeného a mrazeného tovaru sme na vlastnej koži pocítili, aké je to pracovať v naozaj nízkej teplote. Zamestnanci sú však vybavení špeciálnym pracovným oblečením, ktoré ich chráni pred chladom. Na týchto oddeleniach majú zamestnanci bezpečnostné prestávky. Na tieto prestávky majú vytvorenú tzv. ohrievareň, kde sa zohrejú a oddýchnu si. Ako benefit od firmy majú zamestnanci teplé nápoje zdarma.

Potešilo nás, že v rámci tohto logistického centra sa spracováva a recykluje materiál, ktorý im sem pošlú z predajní. Ide väčšinou o papierové, kartónové či plastové obaly, ktoré treba ekologicky spracovať. Môžeme tak sami potvrdiť, že spoločnosti Lidl vo veľkej miere záleží na našom životnom prostredí, čo veľmi oceňujeme.

Či už ide o prácu zmenového vedúceho skladu, vedúcu skladovej logistiky či vodiča vysokozdvižného vozíka, všetci ťahajú za jeden povraz a spoločne vytvárajú priateľské pracovné prostredie.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Lidl vie, že mať spokojných zamestnancov sa oplatí

Vedeli ste, že Lidl dlhodobo patrí medzi najlepších zamestnávateľov na Slovensku? Svedčí o tom aj fakt, že táto spoločnosť 7-krát po sebe zvíťazila v ankete Top Employer a už trikrát ju ľudia zvolili za Najatraktívnejšieho zamestnávateľa roka v kategórii Obchod a služby, a to v roku 2019, 2020, v roku 2021 sa umiestnila na 2.mieste a v roku 2022 opäť obhájila prvenstvo.

Dokazuje to, že zamestnanci reťazca sú vo svojej práci veľmi spokojní, a to nielen vďaka pracovnému prostrediu či benefitom, ale aj vďaka štedrým platovým podmienkam, ktoré určite oceníte.

Lidl je na slovenskom trhu už 19 rokov. Momentálne sa hrdí centrálou v Bratislave, viac ako 160 predajňami po celom Slovensku a tromi logistickými centrami v Nemšovej, Prešove a v Seredi. Tam konkrétne pracuje viac ako 350 zamestnancov na rôznych pracovných pozíciách.

Zdroj: Seredsity.sk

Zaujímavosťou je, že logistické centrum v Seredi je unikátne v dvoch smeroch. Je najväčším skladom spoločnosti Lidl na Slovensku a stalo sa prvou budovou v našej krajine, ktorá získala najvyšší možný stupeň medzinárodne najvýznamnejšej ekologickej certifikácie BREEAM.

Seredské centrum sa delí na dve hlavné časti: oddelenie skladovej a transportnej logistiky. V skladovej logistike sa nachádza úsek príjmu tovaru, suchého tovaru, chladeného tovaru, mrazeného tovaru či ovocia a zeleniny a oddelenie nepotravinového tovaru a spracovania vratiek.

Do transportnej logistiky patrí vnútropodniková preprava či výdaj tovaru. Sklad ponúka viaceré pozície, medzi ktorými si každý nájde tú svoju. Nájdete tu administratívnych zamestnancov, skladníkov na rôznych úsekoch, vodičov vysokozdvižných vozíkov, dispečerov, zmenových vedúcich a mnohých iných.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zamestnanci si chvália pracovnú motiváciu, istoty či kariérny rast

Hoci sa častokrát pri výbere nového zamestnania zameriavame na plat, veľmi dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú naše vnímanie danej pozície, sú aj pracovné benefity. Lidl ponúka istotu stabilnej práce a deklarovanú mzdu. Pri viacerých pozíciách je garantovaný 3-ročný nárast mzdy v pracovnej zmluve (platí pri práci na dobu neurčitú).

Pomer na dobu neurčitú oceníte hlavne pri žiadaní o hypotekárny úver, vďaka čomu sa vám zlepší osobný finančný rating. Samozrejmosťou je postupné zaškolenie, dlhodobé vzdelávanie a možnosť kariérneho rastu. Veľkým benefitom je aj vlastná kantína, v ktorej si zamestnanci môžu dať vždy čerstvé, teplé a chutné jedlo.

Zaujímavý a atraktívny je aj Lidl benefitný portál v ročnej hodnote až 250 eur, z ktorého si môžete vybrať benefity z jednotlivých kategórií ako: zdravie, rodina, kultúra, výhodný nákup alebo Lidl merch. Jednotlivé kategórie a konkrétny výber benefitov nájdete na stránke www.lidl.sk – sekcia kariéra.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Ďalšími benefitmi sú napríklad príspevok na stravovanie v hodnote 5,85 eur/deň, vitamínový balíček, darček k narodeninám a Vianociam, odmena za odporučenie kandidáta, občerstvenie na pracovisku, zľavy u partnerov či penzijné pripoistenie po prvom odpracovanom roku.

Lidl však toho ponúka oveľa viac a v prípade, že vás tento článok presvedčil o tom, že chcete prácu v Lidli vyskúšať, tak neváhajte a zareagujte na jednu z voľných pracovných pozícií. Všetky informácie o ďalšom postupe nájdete na stránke www.lidl.sk – sekcia kariéra alebo na tomto odkaze.

V Seredsity.sk sa budeme veľmi tešiť, ak sme vás týmto článkom dokázali nasmerovať k novému a obľúbenému zamestnaniu, ktoré vám zmení život k lepšiemu. Snažiť sa o to bude dlhoročný najlepší zamestnávateľ na Slovensku – spoločnosť Lidl.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

 

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lidl.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lidl.
Zdieľať na Facebooku