21.10.2021, meniny má
11. novembra 2020

Hľadisko na zápase FK Senica – ŠKF Sereď bude síce bez divákov, ale napriek tomu plné. Tento nápad vás chytí za srdce

Hľadisko na zápase FK Senica – ŠKF Sereď bude síce bez divákov, ale napriek tomu plné. Tento nápad vás chytí za srdce
Zdroj: FK Senica
reklama

V utorok 17. novembra 2020 sa uskutoční futbalový zápas medzi FK Senica a ŠKF Sereď. Aj napriek tomu, že na Slovensku stále platí zákaz zhromažďovania, ktorý sa týka aj účasti divákov na športových stretnutiach, sedadlá budú plné „divákov“. Blížiaci sa zápas bude naozaj špeciálny, nakoľko tribúny budú obsadené do posledného miesta. Na sedadlách totiž budú plyšové hračky.

K zaplneniu zostávajú posledné stovky

Do včera sa senickému klubu podarilo vyzbierať viac ako 3 500 plyšových hračiek. K zápasu proti ŠKF Sereď príde presne o týždeň. Plyšákov, ktorý budú spomínaný dohrávaný zápas 13. kola Fortuna ligy sledovať z hľadiska senického štadióna je zatiaľ teda 3 500. K úplnému zaplneniu štadióna zostáva už iba niekoľko posledných stoviek plyšových hračiek.

„Veľmi milo nás prekvapil počet plyšových hračiek, ktorý sa nám od konca októbra podarilo vyzbierať. Poďakovanie, samozrejme, patrí všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli zapojiť do tejto akcie a darovali nám svojich plyšákov. Takisto by sme sa chceli poďakovať okolitým materským škôlkam v našom regióne, ktoré pre nás zorganizovali zbierku plyšákov, čím nám výrazne dopomohli k tomuto číslu. Veríme, že v domácom zápase proti Seredi zaplníme plyšovými hračkami plnú kapacitu nášho štadióna,“  vyjadril sa mediálny manažér klubu FK Senica Igor Tabiš.

zdroj: FK Senica

Stále môžete darovať hračky

Darovať klubu ďalšie plyšové hračky môžete stále až do nedele 15. novembra 2020. Plyšáčikov, ktorých sa rozhodnete posunúť na futbalový zápas, je potrebné doniesť osobne na štadión FK Senica a odovzdať ich na bráne vrátnikom. Urobiť tak môžete každý deň v čase od 7.00 hod. do 21.00 hod.

Kam pôjdu hračky po zápase?

Všetci diváci zápasu budú po zápase starostlivo pozbieraní. Plyšové hračky budú následne venované okolitým detským domovom či oddeleniam detských nemocníc. Hračky je možné posunúť prípadne aj ďalším iným subjektom, ktoré budú mať o tento dar záujem. FK Senica sa vyjadril, že toto určite nebude posledná dobročinná akcia, ktorú si pre ľudí pripravili. Rozhodli sa totiž, že každý mesiac pomôžu niekomu konkrétnemu.

zdroj: FK Senica

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FK Senica
Zdieľať na Facebooku