04.03.2024, meniny má
28. marca 2023

Hliadka mestskej polície zachraňovala 82-ročného muža, ktorý prestal dýchať. Do príchodu RZP ho oživovali defibrilátorom aj ručnou masážou srdca

Hliadka mestskej polície zachraňovala 82-ročného muža, ktorý prestal dýchať. Do príchodu RZP ho oživovali defibrilátorom aj ručnou masážou srdca
Zdroje: seredsity.sk/freepik.com
reklama

O tom, akú významnú úlohu zohrávajú mestskí policajti v našom meste, sme sa za poslednú dobu presvedčili viac ako dosť. Nielen že dohliadajú na dodržiavanie verejného poriadku, ale aj zachraňujú ľudské životy.

Koncom marca 2023 (22.3.) obdržali príslušníci Mestskej polície Sereď žiadosť z tiesňovej linky 112 o spoluprácu v prípade pacienta v zlom zdravotnom stave, ktorý vyžadoval použitie defibrilátora.

Informácie o prípade priniesla mestská polícia na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti.

Príslušníci mestskej polície muža zachránili

Informácie, ktoré obdržali príslušníci MsP, boli, že pacient dýcha a je potrebné ho napojiť na defibrilátor a diagnostikovať. Sanitka rýchlej zdravotnej služby už bola v tom čase na ceste.

reklama

Hliadka MsP po svojom príchode zistila, že ide o 82-ročného občana, ktorý už však nedýchal. V dôsledku toho príslušníci mestskej polície okamžite nasadili defibrilátor.

Nakoľko však mal starší občan kardiostimulátor, AED prístroj zadal potrebu ručnej masáže srdca. Jeden z príslušníkov následne začal vykonávať ručnú masáž srdca a medzitým sa na miesto dostavila aj RZP, ktorá oživovanie prevzala. Pacienta sa, našťastie, podarilo stabilizovať a bol prevezený na ďalšie ošetrenie do galantskej nemocnice.

Tento hrdinský čin opisujú aj lekári vo svojom zaujímavom podcaste Doktor má Filipa. „Musím vopred pochváliť policajtov, ktorí konali a nedívali sa. Tento pán mal obrovské šťastie, policajti zareagovali úplne prítomne, veľká vďaka policajtom…“ Ak si chcete vypočuť nielen ich pochvaly na adresu MsP, môžete tak spraviť kliknutím na tento odkaz.

Ďakujeme Mestskej polícii Sereď za ich nasadenie a činy, ktoré častokrát zachraňujú ľudské životy.

polície

ZDROJ: FB MESTSKÁ POLÍCIA SEREĎ

Zdroje: FB Mestská polícia Sereď, doktormafilipa.podbean.com
Zdieľať na Facebooku