28.01.2023, meniny má
9. januára 2023

Hlohovecký most otvoria už dnes večer. Jeho záťažová skúška dopadla veľmi dobre

Hlohovecký most otvoria už dnes večer. Jeho záťažová skúška dopadla veľmi dobre
Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj/Pavol Holý, Trnavské rádio
reklama

V našom médiu sme vás už niekoľko mesiacov pravidelne informovali o vývoji rekonštrukcie hlohoveckého mosta. Most bol vo veľmi vážnom havarijnom stave, preto ho 30. marca 2022 uzavreli s okamžitou platnosťou.

Jedna z obchádzkových trás viedla aj cez naše mesto, preto jeho uzatvorenie pocítili aj Seredčania. Nárast počtu áut v meste, pravidelné dopravné zápchy a stupňujúca nervozita vodičov by sa mali už konečne skončiť.

Hlohovecký most otvoria už dnes

Ako uvádza na svojom webe Trnavské rádio, hlohovecký most otvoria pre osobnú dopravu už dnes o 18.00 hod. Pre rádio to potvrdil aj župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Pre chodcov je most k dispozícii od 10. decembra 2022.

reklama

Posledná záťažová skúška mosta sa uskutočnila koncom decembra 2022. Vykonali ju experti z Brna a dopadla veľmi dobre. To znamená, že rekonštrukcia mosta plní svoj hlavný účel – most je stabilnejší, a teda bezpečnejší pre všetkých.

Zdôrazňujeme však, že stále ide iba o predčasné užívanie mosta. Finálne ukončenie stavby, ktorú realizuje združenie firiem SMS a. s. a Stavomontáže a Kovo – Sklo s.r.o., by malo byť v júli 2023. Momentálne je stavba zhruba v polčase termínu dokončenia.

Prepravca Arriva už zverejnil aj aktualizované cestovné poriadky. Tie naznačujú, že spoje už nebudú mať obchádzku. Prvé prímestské autobusy budú cez most prechádzať už zajtra, teda v utorok 10. januára 2023.

Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj

 

Zdroje: trnavske.radio, FB Trnavský samosprávny kraj
Zdieľať na Facebooku