20.06.2021, meniny má
11. júna 2021

Horúce júnové počasie je pre údržbu mesta kritické. Pomôžte s polievaním zelene vo vašom okolí a pochváľte sa fotografiou

Horúce júnové počasie je pre údržbu mesta kritické. Pomôžte s polievaním zelene vo vašom okolí a pochváľte sa fotografiou
Zdroj: seredsity.sk/unsplash.com
reklama

Mestská zeleň má mnoho pozitívnych účinkov, ktoré obohacujú náš každodenný život. Okrem toho, že zlepšuje a skrášľuje životné prostredie, má vplyv aj na naše zdravie a psychickú pohodu. Teploty v posledných dňoch sa však šplhajú čoraz vyššie, a preto zeleň v meste potrebuje aj pomoc Seredčanov.

Ak vám záleží na pekných predzáhradkách v okolí vášho bytového domu, môžete sa pridať k údržbe tým, že polejete kríky, stromy alebo záhony, ktoré to naozaj potrebujú. Informáciu priniesla pre Seredské novinky referentka pre komunikáciu mesta a zelených projektov Ing. Zuzana Slahučková.

Zamestnanci údržby mesta pracujú na plné obrátky

Katarína Navrátilová z oddelenia životného prostredia vysvetlila, že aspoň v dňoch, keď sú teploty vysoké a nie je nádej, že príde dážď, môžu Seredčania dobrovoľnícky pomôcť. Prosíme našich občanov, aby zvážili svoje možnosti a v prípade, ak im to čas a okolnosti dovolia, zaliali vlastnými kapacitami strom, krík, kvety, či záhon napríklad v blízkosti svojho bytu. Ideálne je to skoro ráno alebo večer, keď zeleň nie je rozhorúčená.“

Podľa vedúceho oddelenia údržby mesta Jána Himpána denne posielajú do terénu dve autá s 1000-litrovými nádržami. Každé sa naplní a vyprázdni aj desaťkrát. Zamestnanci oddelenia polievajú parkovú výsadbu, kvety aj živé ploty, avšak toto horúce júnové obdobie je kritické.

„Deň má málo hodín na to, aby sme v horúčavách postíhali zaliať aj všetky predzáhradky na sídliskách. Zamestnanci budú naďalej v teréne, až kým neskončia horúčavy,“ doplnil.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Pochváľte sa fotografiou

Pokiaľ chcete mestu ukázať, ako sa staráte o rastlinky vo vašom okolí, nezabudnite poslať fotografiu na mail zuzana.slahuckova@sered.sk. Možno práve vaša snaha dodá impulz aj ďalším obyvateľom, no isté je, že sa vám odvďačí najmä naša zeleň, ktorá zálievku potrebuje nutne hlavne v týchto horúčavách. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapájajú do komunitnej práce a pomáhajú naše mesto robiť krajším miestom na život.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku