02.03.2021, meniny má
3. decembra 2018

Hráčky HK Slávia Sereď si po prehre napravili chuť ďalšou výhrou. Momentálne sú na treťom mieste v tabuľke

reklama

Seredským hádzanárkam sa podarilo opäť vyhrať. Tentokrát na domácej pôde privítali súperky z klubu HK Slávia Partizánske. Naše dievčatá mali pred sebou jednoznačnú úlohu, ktorou bola výhra. Chceli si tak napraviť chuť po minulotýždňovej prehre so Stupavou. Vedúci družstva Marián Mališ zhodnotil prehraný zápas nasledovne:

“Zápas v Stupave ma vôbec nepotešil. Prehra nevadí, pokiaľ dievčatá celý zápas bojujú. No toto z ich strany boj nebol. Zápas sme analyzovali s trénermi aj hráčkami a vysvetlili sme si niektoré veci, ktoré sa nesmú opakovať. V dievčatách je určite viac ako predviedli. Opäť sa teším na to, ako zahrajú peknú hru.”

Čo bolo bolo. Späť k včerajšiemu zápasu s Partizánskym, ktoré sa nachádzalo na šiestom mieste v tabuľke. Zhodou okolností nastupovali proti sebe dve HK Slávie a sme radi, že vyhrala práve tá seredská.

Zdroj: www.slovakhandball.sk

Zdroj: FB HC Tatran Stupava

HK Slávia Sereď – HK Slávia Partizánske

Ako sme spomínali vyššie, dievčatá chceli odčiniť svoju minulú prehru, a tak to aj vyzeralo. Od začiatku zápasu na nich bola vidieť bojovnosť, dravosť a hlavne nadšenie z hry.

Naše hádzanárky mali svoje súperky naštudované ešte z posledného zápasu Slovenského pohára, v ktorom ich dokázali poraziť a postúpiť ďalej. Svoje odhodlanie doplnili aj o efektívnosť, a to im vynieslo polčasové vedenie 15:12.

Aj vďaka divákom hráčky dokázali prepnúť na ďalší výkonnostný stupeň a svoj náskok zvyšovali. Súperkám sa podarili niektoré útoky, ostatné však dokázala eliminovať naša obrana a brankárka.

Ilustračný záber / Zdroj: FB HC Tatran Stupava

Výborná hra našich dievčat pripravila pôdu aj pre Viki, ktorá dlho nehrala a taktiež aj pre Tinku, ktorá sa vrátila späť na palubovku po dlhom zranení. Obe dokázali prispieť k výhre Serede jedným gólom. Zápas sa skončil stavom 39:28. Výhru, tento zápas a dva body hádzanárky venujú ich prípravárke Zarke, ktorá oslávila krásnych 7 rokov.

“Som veľmi spokojný, že si dievčatá vstúpili do svedomia. Po zlom zápase so Stupavou odohrali s Partizánskym výborný zápas. Opäť musím pochváliť Hercegovú, ktorá podala naozaj geniálny výkon. Výborný návrat na palubovku predviedla Martina Trojáková, ktorá dokázala dokonca aj skórovať.” vedúci družstva Marián Mališ.

Výsledok: HK Slávia Sereď – HK Slávia Partizánske 39:28

Zostava: Dávidková L., Trojáková M., Vadkertiová K. – Šúryová K., Pavlíková D., Trojáková L., Hercegová L., Mészárosová V., Štrbová V., Šúryová N., Koníková Z., Krajčovičová R., Krajinčáková K., Dubajová K., Šidlíková V., Štefánková L., Csádiová V.

Tréner: Z. Bergendi

Pre fanúšikov

Ďalší zápas odohrajú naše hádzanárky v Hlohovci 9. decembra o 17:00 hod. Bude to posledný ligový zápas a potom už iba Slovenský pohár 19. decembra o 18:00 hod. (predbežný čas). Jarná časť sezóny začína 23. – 24. februára 2019. Dievčatá budú veľmi radi, ak ich na posledné dva zápasy prídete podporiť a spolu s nimi dokázať, že Sereď je mesto hádzanej.

Taktiež by sa hádzanárky veľmi potešili, ak by sa našiel šikovný fotograf, ktorý by chcel vyskúšať fotiť športovú fotografiu. Nehľadá sa žiadny profík a určite nepotrebuješ drahú zrkadlovku, jednoducho sa hľadá niekto, kto by chcel dievčatám spraviť zopár dobrých fotiek z domácich zápasov.

Ilustračný záber / Zdroj: FB HC Tatran Stupava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku