27.09.2020, meniny má
reklama
28. novembra 2019

Hráčky z BK Lokomotíva Sereď a tréner Martin Bosý sa stali súčasťou slovenskej basketbalovej reprezentácie do 16 rokov

Hráčky z BK Lokomotíva Sereď a tréner Martin Bosý sa stali súčasťou slovenskej basketbalovej reprezentácie do 16 rokov
BK Lokomotíva Sereď
reklama

Počas asociačnej prestávky sa v Košiciach po prvýkrát stretlo novovznikajúce mládežnícke družstvo reprezentácie do 16 rokov. Do širšej nominácie, ktorú tvorilo 24 hráčok z viacerých kútov Slovenska, boli pozvané aj hráčky z BK Lokomotíva Sereď, konkrétne Nina Dudonová, Liana Užovičová, Ema Nagyová, Hana Jakubčeková a Alžbeta Žemlová. Asistentom hlavnej trénerky Ivany Jalčovej bol náš seredský tréner Martin Bosý.

Slovensko U16 – Poľsko U16

1. zápas 49:61
Hráčky boli rozdelené do dvoch družstiev a v sobotu v prvom zápase proti Poľkám nastúpila aj štvorica z našej Lokomotívy, a to Nina Dudonová, Liana Užovičová, Ema Nagyová a Hanka Jakubčeková.

2. zápas 54:45
V nedeľu nastúpila v zápase Betka Žemlová a Liana Užovičová, ktorá dostala ako jediná spomedzi všetkých hráčok možnosť nastúpiť v oboch zápasoch.

Počas týždňa dievčatá absolvovali viacero tréningov a v rámci regenerácie navštívili wellnes centrum. Cenné rady mohli zbierať aj od starších „kolegýň“, pretože v tom istom čase prebiehalo v Košiciach aj reprezentačné sústredenie dievčat do 18 rokov. Cez víkend odohrali dievčatá dva zápasy proti Poľsku.

Ako hodnotia nové družstvo Seredčanky?

„Tento týždeň hodnotím výborne. V tréningovom procese, ako aj mimo neho sme sa viac a viac spoznávali a upevňovali putá s druhými dievčatami, keďže z veľkých rivalov sa mali stať spoluhráčky. Celý týždeň bol podľa mňa plný energie a povzbudzovania. Tréningov bolo viac za týždeň, ale dalo sa to zvládnuť. Najviac tréningov bolo herných. Na tréningoch sme robili najčastejšie veci, ktoré pre mňa neboli nové, lebo ich poznám aj z domáceho prostredia. Cez víkend nás čakali dva priateľské zápasy s Poľskom. V sobotu sme, žiaľ, podľahli Poľkám, no v nedeľu sme obrátili víťazstvo na našu stranu. Zápasy boli vcelku vyrovnané a určite si každá z nás z neho niečo zobrala. Ďakujem za nové skúsenosti a taktiež nové možnosti, ktoré som na tomto sústredení dostala.“ Liana Užovičová

„Pozvánka do širšej reprezentačnej nominácie ma potešila, lebo reprezentovať našu krajinu je môj sen. Tréningový proces bol náročný, ale zvládli sme to a ukázali sme, čo je v nás. S babami sme si rozumeli aj mimo palubovky, a preto si odnášam veľa nezabudnuteľných zážitkov. Zraz sme ukončili zápasmi proti poľskej reprezentácii, kde sme si s nadšením a hrdosťou obliekli najcennejší dres a bojovali srdcom.“ Nina Dudonová

Srdečne blahoželáme našich hráčkam z BK Lokomotíva Sereď k novým skúsenostiam a úspechom. Trénerovi Martinovi Bosému a basketbalistkám zo Serede prajeme ešte veľa podobných úspechov.

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku