02.10.2023, meniny má
11. marca 2019

Hrdinovia bežného dňa. Seredskí policajti zachránili život mužovi, ktorý chcel spáchať samovraždu

reklama

Hrdinovia. Aj tak by sme mohli nazvať seredských policajtov, ktorí vo veľmi veľa prípadoch nasadzujú svoj vlastný život, aby zachránili, respektíve ochránili tie ostatné. Niečo podobné sa odohralo aj pred pár dňami, kedy policajti Marek Javor a Miroslav Malík zachránili muža, ktorý chcel skočiť z mostu nad rýchlostnou komunikáciou R1.

Polícia v Seredi dostala hlásenie, že na moste je osoba, ktorá sa pravdepodobne chystá z neho skočiť. Rýchlym a pohotovým zásahom hliadok, vhodnou komunikáciou a taktickým prístupom sa zasahujúcim policajtom podarilo osobu dostať z mosta do bezpečia.

Kto na mieste zasahoval?

Policajti npor. Marek Javor, ktorý je v službách polície 17 rokov a stržm. Miroslav Malík, novopečený policajt, ktorý len pred dvomi mesiacmi prišiel zo školy do priameho výkonu na obvodnom oddelení, priamo komunikovali s mužom, ktorý sa ocitol v krízovej situácii.

Por. Roman Boženík a ppráp. Patrik Tóth zabezpečovali okolie, poskytovali podporu, odstavili na mieste premávku a koordinovali všetky ostatné potrebné a nevyhnutné kroky. Následne muža odovzdali do rúk zdravotníkom, ktorí sa oňho ďalej postarali.

reklama

Samovražda nikdy nevyrieši žiadne problémy, no ani si len nevieme predstaviť, čo sa odohráva v hlave človeka, ktorý sa pre takýto čin rozhodne. Vždy sa obráťte na svojich rodičov, súrodencov, učiteľov, kamarátov, ktorí sú pre vás oporou a dokážu s vami vyriešiť akýkoľvek problém. Veď sami viete, že každý z nás má niekedy ťažké obdobie a pomoc sa vždy zíde. V prípade, že by ste vy alebo vaše blízke okolie potrebali pomoc odborníka, môžete sa obrátiť aj na linky 116 111 a 055/622 23 23.

stržm. Miroslav Malík a ppráp. Patrik Tóth / Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: FB: Polícia Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku