28.05.2023, meniny má
7. júna 2019

Hrdinský čin seredských policajtov si všimla aj TV Markíza. Pozrite sa, ako prebiehala záchrana ľudského života

reklama

Pred pár dňami preletela Sereďou správa o hrdinskom zásahu dvoch členov mestskej polície. Počas dňa na zástavke na Cukrovarskej ulici skolaboval onkologický pacient. Obrovská vďaka však patrí aj všetkým Seredčanom, ktorí sa mužovi okamžite snažili pomôcť, ako vedeli.

Rudolf upadol do bezvedomia, nedýchal a nehybne ležal. Občania, ktorí začali s okamžitou masážou srdca, tak mužovi pomohli vydržať pri živote do momentu, kedy túto situáciu zaregistrovala hliadka mestskej polície, ktorá prechádzala v tom čase okolo.

Defibrilátor a okamžitý zásah

Členov mestskej polície duchaprítomne ihneď zastavili okolití ľudia. Našťastie mali policajti Marek Fidler a Róbert Vyhlídal vo svojom vybavení aj defibrilátor, ktorí okamžite použili. Nakoľko prešli špecializovaným kurzom zameraným na tieto situácie, presne vedeli, čo majú robiť. Ako sa uvádza v reportáži, prístroj má mestská polícia už štyri roky a zakúpili ho z rozpočtu mesta.

reklama

Konali veľmi rýchlo a v tomto prípade išlo naozaj o sekundy. Záchrana života sa po pár minútach podarila a asi po štyroch minútach začal muž reagovať. Následne záchranná služba previezla 65-ročného Rudolfa do galantskej nemocnice. Pre Televíziu Markíza sa vyjadrila aj primárka príslušného oddelenia v galantskej nemocnici: „Nebyť toho promptného zásahu pánov policajtov a ich prístrojového vybavenia, tak pacient tu už nemusel byť.“

Pánom policajtom a všetkým ľuďom, ktorí pomáhali pri tejto záchrane života, sa chceme v mene celej redakcie poďakovať a vyjadriť obrovský rešpekt za odvedenú prvú pomoc. Pánovi Rudolfovi prajeme skoré zotavenie. Reportáž pre televíziu Markíza pripravil Roman Ruttkay.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: TV Markíza
Zdieľať na Facebooku