18.10.2021, meniny má
16. marca 2019

Ikonický československý muzikál Kubo roztancuje aj seredský dom kultúry

reklama

Kto by nepoznal vetu: „Anča, aha, ja mám nožík.“ Tento, dnes už legendárny výrok, predniesol náš národný umelec Jozef Kroner v ikonickom filme Kubo, ktorý sa na obrazovkách objavuje každoročne vo vianočnom období. Film z roku 1965 bol natočený podľa divadelnej hry Jozefa Hollého. Rozpráva príbeh o láske dvoch dedinských milencov, ktorým stojí v ceste lakomosť rodičovskej generácie.

Z televízie na divadelné dosky

Za spracovaním televízneho filmu do podoby muzikálu stoja scenárista Tomáš Dušička a režisér Ivan Blahút. Toto nové česko-slovenské muzikálové stvárnenie je oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií a vzdáva hold velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény Jozefovi Kronerovi. Muzikál je verný pôvodnej divadelnej predlohe a zároveň preberá to najlepšie z legendárneho filmu v novom šate hudobno-tanečného divadla v modernom spracovaní. Celkovo sa v ňom predstaví 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov.

„Z môjho pohľadu je to projekt, ktorý nielen nadväzuje na tie najlepšie inscenácie hry Jozefa Hollého, ale prináša novú kvalitu: príbeh, ktorý nijako nestráca na svojej aktuálnosti.“ tútorka muzikálu Zuzana Kronerová

S ponukou na napísanie hudby pre muzikál oslovila jeho producentka Gabriela Urbanová vynikajúcu slovenskú speváčku a skladateľku Simu Martausovú. Sima zvládla napísať piesne pre hlavné postavy a jednu pre všetkých, tzv. hymnu muzikálu za jediný týždeň, hoci to bol pre ňu jej prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt. Okrem nej napísal štyri piesne aj Peter Uličný. Od premiéry v máji 2018 videlo tento muzikál už 34 000 divákov po celom Slovensku a čoskoro sa k nim budú môcť pridať aj Seredčania. Už 30. marca 201919:00 hod. sa fantastický česko-slovenský muzikál Kubo predstaví aj v estrádnej sále Domu kultúry v Seredi.

Vstupenky na muzikál v cene od 20 eur si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v pokladni kina NOVA v Seredi.

Informácie o predstavení

Účinkujú:

Peter Brajerčík, Janko Jackuliak, Adelka Mojžišová, Silvia Holečková, Milan Bahúl, Marta Potančoková, Judit Hansman, Tomáš Palonder, Katka Ivanková, Zdeněk Klusák, Peter Trník, Peter Makranský, Renata Ryníková, Štefan Richtárech, Elenka Kolek Spaskov, profesionálni tanečníci, sólisti Lúčnice Anička a Michal Dudášovci

Tvorcovia:
réžia: Ivan Blahút
asistent réžie: Janko Jackuliak
scénar: Tomáš Dušička
kostýmy: Adriena Adamíková
hudba: Sima Martausová, Peter Uličný
choreografia: Martin Urban
scéna: Andrej Sarvaš

dĺžka predstavenia: 110 minút

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: science.hnonline.sk
webnoviny.sk
domkultury.sered.sk
ticketportal.sk
Zdieľať na Facebooku