05.03.2021, meniny má
14. januára 2021

Iľja Weiss priznal svoju vinu a je odsúdený na 9 rokov väzenia. Nižší trest dostal aj vďaka spolupráci s políciou

Iľja Weiss priznal svoju vinu a je odsúdený na 9 rokov väzenia. Nižší trest dostal aj vďaka spolupráci s políciou
Zdroj: TV Markíza
reklama

Dnes v Banskej Bystrici rozhodoval špecializovaný trestný súd v kauze seredskej drogovej mafie. Tú sa polícii podarilo rozložiť vďaka niekoľkým rozsiahlym protidrogovým akciám pod názvom Venal.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na desiatich členov skupiny, traja z nich sú však na úteku. Súd koná voči nim ako voči ušlým. Spolu je v tejto chvíli už 56 obvinených.

Podľa polície mali tieto skupiny počas dlhých rokov fungovania vyrobiť drogy za takmer 20 miliónov eur. V našom meste podľa polície pôsobilo viacero samostatných drogových skupín venujúcich sa tomuto biznisu.

Iľja Weiss je odsúdený na 9 rokov

Ako jediný z obvinených Iľja Weiss svoju vinu priznal a spolupracoval s policajnými vyšetrovateľmi. Preto bol jeho prípad vytýčený na samostatné konanie. Svoj verdikt si vypočuť neprišiel, nakoľko sa momentálne nachádza v karanténe kvôli pozitívnemu testu na koronavírus.

Súd mu taktiež uložil trest prepadnutia majetku, ktorého novým vlastníkom sa stáva štát, a ochranný dohľad na 3 roky. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, procesné strany sa k nemu vyjadria v zákonnej lehote.

K tomuto rozsudku mu pomohlo nielen jeho priznanie, ale aj spolupráca s vyšetrovateľmi v inom závažnom trestnom čine.

„Orgány činné v trestnom konaní zhodnotili, že sa významnou mierou podieľa na spolupráci pri objasňovaní závažnej trestnej činnosti, konkrétne prípravy úkladnej vraždy. Ide o prípravu úkladnej vraždy doktora Žilinku.“ Pre Reláciu Krimi (TV JOJ)  prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel

Má ísť o súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

MINUTÁŽ VO VIDEU (3:35 min. – 5:58 min.)

Podporte  článok zdieľaním.

Zdroje: TV Markíza (Reflex), TV JOJ (Krimi)
Zdieľať na Facebooku