15.08.2020, meniny má
reklama
26. júna 2020

Investigatívnemu reportérovi zo Serede sa vyhrážajú. Peter Sabo si našiel v schránke náboj

Investigatívnemu reportérovi zo Serede sa vyhrážajú. Peter Sabo si našiel v schránke náboj
Zdroj: Branislav Wáclav/Aktuality.sk
reklama

Od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa na Slovensku po dva a pol roku zase začínajú zastrašovať novinári. Seredčan Peter Sabo si v poštovej schránke našiel náboj do pištole.

Dátový analitik, ktorý pochádza zo Serede, prišiel do Aktualít po vražde Jána a Martiny. Za dva roky sa z neho stal v redakcii Aktuality.sk expert na daňové kauzy, úniky DPH, podvody s dotáciami, medzinárodné daňové podvody či na analytiku.

Okrem profesionálneho povolania novinára môžete Petra poznať z nášho mesta ako mladého aktivistu, ktorý je členom viacerých neziskových organizácií a pomáha zlepšovať život v našom meste.

Ako píše v článku šéfredaktor média Aktuality.sk Peter Bárdy, vďaka jeho výnimočnej práci a talentu dnes polícia a prokuratúra pracuje na veľkých prípadoch aj z prostredia slovenskej politiky.

Náboj v schránke ako odkaz

Peter začal včerajší deň ako každý iný deň. Až s tým rozdielom, že si v poštovej schránke našiel veľmi nepríjemný odkaz, ktorý nám vracia na Slovensko opäť tie najhoršie spomienky.

Po jeho nájdení vo štvrtok ráno pred deviatou ihneď zavolal šéfredaktorovi Petrovi Bárdymu a oznámil mu to. Náboj ležal v poštovej schránke k bytu, kde býva spolu s manželkou.

Peter Sabo písal prevažne o drogovom podsvetí v našom meste, o kauzách spájaných s bývalým ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom, o „dépeháčkaroch“ z južného Slovenska, o kauze Dobytkár, analyzuje tzv. Kočnerovu knižnicu, píše o kauzách súvisiacich s dostavbou elektrárne Mochovce a podobne. Podľa Bárdyho predstavujú tieto články určite dosť dôvodov na to, aby náboj v schránke nebola len detská hra, ale išlo o niečo iné.

Aktuality.sk po pokuse o zastrašenie Petra Saba okamžite informovali ministra vnútra Romana Mikulca aj policajného prezidenta Milana Lučanského. Peter následne vypovedal na polícii. Momentálne sa pracuje na krokoch, ktoré majú Seredčana ochrániť.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku