01.10.2022, meniny má
23. mája 2022

Investigatívny reportér Peter Sabo zo Serede získal Novinársku cenu 2021. Zistil, ako Slováci točili milióny v čínskej práčke

Investigatívny reportér Peter Sabo zo Serede získal Novinársku cenu 2021. Zistil, ako Slováci točili milióny v čínskej práčke
Zdroje: FB Peter Sabo/aktuality.sk
reklama

Investigatívnemu reportérovi Petrovi Sabovi zo Serede sa podarilo po nominácii na medzinárodnú cenu AllForJanAward získať ďalší obrovský úspech. Z Novinárskych cien 2021 si odniesol víťazstvo v písanej žurnalistike.

Oceňovanie slovenských novinárov, ktoré predstavuje fórum kvalitnej žurnalistiky otvorené pre novinárov, zástupcov médií, ale i širšiu odbornú a laickú verejnosť, prebehlo už po osemnástykrát.

Zistili, ako Slováci nadviazali na medzinárodné práčky peňazí

Peter Sabo si odniesol cenu spolu s investigatívnou novinárkou Pavlou Holcovou za článok Čínska pračka – Od mafie cez tajných až po špičky daniarov. Ako Suchoba, Böhm a iní Slováci točili milióny v čínskej práčke. Prečítať si ho môžete na portáli aktuality.sk.

„Novinárska cena 2021 je doma! Gratulujem Pavle Holcovej a Lukášovi Dikovi k cene, bez vás by to nešlo. Takisto Jánovi Petrovičovi za super editáciu. A všetkým z aktuality.sk za podporu, pomoc a super prácu.

reklama

Najviac ale ďakujem mojim dvom hrdinkám Miroslave Sabovej Dudášovej a Alžbetke, že to so mnou vydržali po večeroch a že pri mne stoja za každých dní,“ napísal na sociálnej sieti.

Zdroj: FB Peter Sabo

Cenu získal aj v minulom ročníku

Peter je súčasťou investigatívneho tímu portálu aktuality.sk už štyri roky. Jeho špecialitou sú najmä daňové kauzy, úniky DPH, podvody s dotáciami, dátová analytika a témy zaoberajúce sa dopravou a environmentalistikou.

Minulý rok sa mu podarilo odhaliť komplikovanú schému podvodov, v ktorej prali bývalí príslušníci tajnej služby aj členovia zločineckej skupiny Takáčovcov desiatky miliónov eur cez Čínu.

Novinársku cenu si tento rok neodnáša po prvýkrát. V roku 2020 získal ocenenie spolu s kolektívom autorov CJK, SME, Aktuality.sk, NZK a investigace.cz za sériu článkov Bödörov svet – finančná schéma schránkových firiem Norberta Bödöra.

Novinárska cena podporuje slobodu médií

Cieľom súťaže Novinárska cena je upozorniť na kvalitnú prácu novinárov, a tým podnietiť odbornú diskusiu o stave a trendoch slovenskej žurnalistiky. Súťaž vyhlasuje Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation v spolupráci s partnermi každoročne na prelome roka.

My Petrovi gratulujeme v rámci celej redakcie a želáme mu mnoho ďalších novinárskych úspechov.

Zdroj: FB Peter Sabo

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Sabo, novinarskacena.sk, linkedin.com
Zdieľať na Facebooku