Ján Šturdík, rodák z Vlčkoviec, pôsobil v Sokole Kovosmalt, Spartaku Kovosmalt a v Spartaku od jari 1950 do jari 1964. Spolu s ním hrali ako ďalší kolegovia z Vlčkoviec Ján Horváth, jeho menovec František Horváth a Konštantín Šimo.
V tejto pätici bol však najznámejší Ján Šturdík. Aký bol jeho príbeh? A čo všetko dosiahol?
Začiatok jeho príbehu sa píše 22. apríla 1930 narodením tohto futbalistu vo Vlčkovciach. Jeho futbalové začiatky môžeme nájsť v TJ Vlčkovce. V rámci Československej ligy hral za Spartak Trnava. Zaujímavosťou je, že nastúpil v 173 ligových stretnutiach a dal 48 gólov.
V dobe, keď začínal s futbalom v roku 1950, mala celoštátna liga hrací systém jar – jeseň. Ani nie dvadsaťročný Ján si hneď zaknihoval tri trnavské štarty. Počas druhého ligového kola na trávniku ATK Praha (domáci mali výhru 4:2) dal jeden z dvoch gólov. Bohužiaľ, následné zranenie pribrzdilo jeho štart vo futbalovom rozlete.
Vďaka Karolovi Fekete, ktorý prevzal trénersku stoličku v Trnave po Antonovi Malatinskom, dostal Ján Šturdík šancu. Nastúpil ako striedajúci hráč počas oboch rozhodujúcich zápasov o zisk Československého pohára 1951 na pôde pražskej Letnej.
Pred hľadiskom s kapacitou 15 000 divákov v celoštátnom semifinále porazil Sokol Kovosmalt moravský tím MEZ Židice Brno (4:0). Následne za dlhší koniec ťahali počas zápasu s Armaturkou Ústí nad Labem výsledkom 1:0.
V prvej lige v roku 1952 nastúpil za Kovosmalt do dvadsiatich šiestich zápasov, počas ktorých dal 12 gólov. Na jar v tom roku trnavský tím remízoval 2:2 na ihrisku SONP Kladno. Ján Šturdík musel ako ostatní absolvovať základnú vojenskú službu. Tú si odslúžil v mužstve Okruhového domu armády Trenčín od jesene 1953 do leta 1955.
S tímom Spartak Trnava cestoval v roku 1959 taktiež po Ázii. Boli v Sýrii, Libanone a Iraku, kde mali dvanásť zápasov. Mali desať výhier a dve remízy s celkovým skóre 41:12. Ako uviedol jeho syn Ján: „Doteraz mám odložené spomienkové suveníry, ktoré mi priniesol otec z ázijského zájazdu.“
O rok neskôr sa zúčastnili zápasov v Afrike počnúc piatym januárom. Cestovali po Sudáne, Etiópii, Egypte a Eritrei. Počas desiatich zápasov mali šesť výhier, dve remízy a dve prehry.
Ján Šturdík mal povesť nebezpečného hlavičkára s výborným výskokom. Keď ukončil kariéru v trnavských oddieloch Sokol Kovosmalt (od r. 1950), Spartak Kovosmalt (od r. 1953) a Spartak (1956-64), trávil chvíle voľna na dedinskom futbale.
Podľa jeho syna Jána: „Ako hráč i tréner pôsobil otec v rodných Vlčkovciach a neodmietal ani pozvania na exhibičné zápasy spartakovských internacionálov.“
Zomrel vo veku 60 rokov 9. septembra 1990.