18.10.2021, meniny má
27. augusta 2021

Jarmočný víkend v Trnave nahradí tradičný Trnavský jarmok. Na čo všetko sa môžete tešiť už čoskoro?

Jarmočný víkend v Trnave nahradí tradičný Trnavský jarmok. Na čo všetko sa môžete tešiť už čoskoro?
Zdroj: trnava-live.sk/Región Trnava
reklama

Informáciu o tom, že sa tento rok nebude konať tradičný Trnavský jarmok sme vám už priniesli v minulom článku. Organizátori však pripravujú aspoň malú náhradu tradičného jarmoku s názvom Jarmočný víkend.

„Dúfam, že si v ňom aspoň nájdu všetci to, čo si vedeli obľúbiť aj na takom tom bežnom každoročnom jarmoku,“ uviedol Matej Juran z Mestského kultúrneho strediska pre Trnavský magazín.

Na čo všetko sa môžu návštevníci tešiť?

Jarmočný víkend sa začína 10. septembra 2021 v mestskom amfiteátri koncertom Richarda Müllera a kapely Hudba z Marsu. Pokračovať bude obľúbeným podujatím Stredovek pod hradbami v sade Antona Bernoláka.

„Každý rok sa snažíme na tomto podujatí vytvoriť nejakú tému, napríklad minulý rok to bolo Dobýjanie mesta Trnavy. Tento rok sme sa rozhodli pre niečo o kúsok mierumilovnejšie, konkrétne sa budeme baviť o vytvorení tzv. mikro-ekonomiky, kedy hlavne rodiny s deťmi sa budú môcť veľmi interaktívnym a takým vtiahnutým spôsobom zapájať do celého tohto chodu, nazvime to že stredovekého mestečka, ktoré vyrastie pod hradbami,“ dodáva Juran.

Súčasťou bude aj tradičná GPS hra Mocný opasok s obsadením hercov a komparzistov. Chýbať nebudú ani stánky s občerstvením, kolotoče a remeselníci v centre mesta. Všetko ale bude záležať na aktuálnych protipandemických opatreniach. Pre viac informácií sledujte sociálne siete Mestská televízia Trnava.

Zdroj: FB Mestská televízia Trnava

Zdroj: FB Mestská televízia Trnava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Mestská televízia Trnava
Zdieľať na Facebooku