04.06.2023, meniny má
20. mája 2021

Jarná brigáda pri Seredskom kaštieli sa uskutoční už túto sobotu. Seredčania, skrášlime si spolu okolie našej kultúrnej pamiatky

Jarná brigáda pri Seredskom kaštieli sa uskutoční už túto sobotu. Seredčania, skrášlime si spolu okolie našej kultúrnej pamiatky
Zdroj: FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi/ Seredsity.sk
reklama

Mesto bez ľudí by bolo ako telo bez duše. Ľudia formujú svoje mesto, budujú a zveľaďujú ho do takej podoby, aby sa im v ňom dobre žilo. Tak ako vo svojej domácnosti udržiavame poriadok, je potrebné čistiť a upravovať aj mesto, a tak sa mestské múzeum a o. z. Vodný hrad rozhodli vyzvať občanov na brigádu.

Brigáda v kaštieli

Mestské múzeum a o. z. Vodný hrad pozývajú všetkých svojich členov, priaznivcov aj dobrovoľníkov na brigádu k Seredskému kaštieľu. Nakoľko je tento priestor opäť znečistený od buriny, listov a nečistôt, čistiť sa bude priestor pri kaštieli, nádvorie pred bastiónom, priestor okolo platanov a prejazd kaštieľa.

Brigáda v kaštieli sa uskutoční už túto sobotu 22. mája 2021, v čase od 14.00 hod. do 17.00 hod.

So sebou si prineste iba rúška. Múzeum brigádnikom poskytne niekoľko kusov pracovného náradia – metly, hrable, ochranné rukavice. Kto má doma, môže si ich so sebou priniesť. Múzeum takisto pre brigádnikov zabezpečí drobné občerstvenie.

reklama

Svoju účasť potvrďte jedným z týchto spôsobov:

  • na tel. čísle 0950 894 373 (mestské múzeum),
  • na e-mail muzeum@sered.sk, vodny.hrad.sk@gmail.com,
  • prostredníctvom udalosti na Facebooku.

Mestské múzeum v Seredi a Občianske združenie Vodný hrad v Seredi ďakujú všetkým za doterajšiu priazeň a pomoc pri zveľaďovaní kultúrneho prostredia významnej kultúrnej pamiatky v Seredi. Seredčania, pripojíte sa aj vy? Skrášlime si spoločne miesto, kde žijeme.

Zdroj: FB Mestké múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Zdroj: FB Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi
Zdieľať na Facebooku