19.05.2024, meniny má
11. apríla 2024

Kadetky a starší minižiaci z BK Lokomotíva Sereď majú za sebou štyri víkendové zápasy. Z toho tri víťazné

Kadetky a starší minižiaci z BK Lokomotíva Sereď majú za sebou štyri víkendové zápasy. Z toho tri víťazné
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Tento krát netradične v nedeľu vycestovali starší minižiaci BK Lokomotíva Sereď na zápasy do Senca. V prvom zápase sa predstavili proti družstvu z Karlovky. Úvod začali hráči veľmi dobre, mali veľa možnosti na zakončenie no chvíľku trvalo kým ich začali aj premieňať.

Celkovo prvý polčas bol veľmi vyrovnaný na obidvoch stranách a tak hráči na polčasovú prestávku išli iba s dvojbodovým náskokom. V druhom polčase hneď od začiatku vyšli veci ci už v útoku alebo obrane a súper začal zaostávať. Čím viac zvyšovali Seredčania svoj náskok, tým sa im hralo ľahšie, lepšie a uvoľnenejšie.

V druhom zápase proti Sencu si vytvorili náskok hneď na úvod a od tohto momentu sa bavili basketbalom. 

Vyjadrenie Michala Masaryka:

„V nedeľu sme hrali dva zápasy proti tímom z Karlovky a zo Senca. Do prvého zápasu sme v útoku nastúpili dobre a dá sa to povedať aj o obrane. Jediné čo nám chýbalo cez celý zápas boli doskoky. 1. a 2. štvrtina bola veľmi tesná ale po polčase sme to dokázali otočiť. Začali sme si prihrávať a dávať koše. Potom sme si urobili náskok a už sme ho iba navyšovali.

reklama

Do druhého zápasu sme prišli síce unavení z prvého ale pripravení vyhrať. V prvej štvrtine sme si hneď zo začiatku urobili náskok a opäť sme ho iba navyšovali. Začali sme si prihrávať viac a viac a dokázali sme sa cez ihrisko dostať bez driblingu. Prestali sme sa báť ísť do kontaktu a doskočiť loptu. Celý tento deň hodnotím pozitívne a ďakujeme rodičom za podporu. Dúfame že takéto zápasy budú po zvyšok sezóny ale to závisí len a len na našej hre!”

Trénerky: Karin Henčeková, Stanka Henčeková a Matej Grill

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Kadetky s výhrou v Bystrici a prehrou v Ružomberku

Sobota 6. apríla 2024 – 17.00 hod., Slávia ŠKP Banská Bystrica – BK Lokomotíva Sereď 53:57 (13:8, 25:23, 40:37, 53:57)

Nemečková 17 (TH 7/7, 2 trojky), Žigová 13 (8/3), Daňová 6 (7/1, 1 trojka), Mudranincová 5 (1 trojka), Buchová 5 (2/1), Hrnčiariková 4 (4/2), Liptáková 3 (1 trojka), Hrnčírová 2, Rychtáriková 2 (2/2), Drimajová a Holbíková. Trestné hody 30/16, 5 trojok.

Hodnotenie zápasu od Emily Žigovej:

„V sobotu sme odohrali zápas už so známym súperom. Do zápasu sme chceli nastúpiť s tým, že už od úvodu zápasu chceme brániť agresívne a určiť tempo hry. No to sa nám však nepodarilo. V 1. štvrtine sme zaspali a tempo určoval súper. Do 2. štvrtiny sme nastúpili hneď s väčšou energiou dať všetko do toho, aby sme dobehli súpera, čo sa nám aj podarilo. V priebehu zápasu sme mali menší náskok, no súper nás vždy dobiehal. Do konca sme sa snažili hrať trpezlivo, aby sme nespravili zbrklé chyby, ktoré by mohol súper potrestať. Zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Škoda, že sme s takou energiou nenastúpili hneď od úvodu zápasu. Z víťazstva sa veľmi tešíme a do ďalších zápasov na tom ešte popracujeme.“

K zápasu sa vyjadril aj tréner Martin Bosý:

„Zápas sme neodštartovali vôbec podľa predstáv. Bystričanky boli agresívnejšie a valcovali nás protiútokom. Našou prioritou sa stalo to, že sme potrebovali zastaviť ich protiútok a potom postupne krok za krokom trpezlivo ukrajovať z ich vedenia. Pozitívom bolo, že sa nám to podarilo už do polčasu a v druhej polovici hry sa začínalo prakticky od nuly. Keďže sme sa už ako tak dokázali vyrovnať s agresvitou súpera tak sa začal hrať vyrovnaný basket. V treťom dejstve sme striedali veľmi dobré úseky s nevynútenými chybami a tým sme nevedeli preklopiť zápas na našu stranu. Podarilo sa nám to až v poslednej štvrtine kedy nás podržali premenené trojbodové pokusy a zvládnutý napínavý záver zápasu.“

Zdroj: Karin Henčeková

Nedeľa 7.apríla 2024 – 10.00 hod., MBK Ružomberok – BK Lokomotíva Sereď 76:51 (28:5, 46:32, 60:43, 76:51)

Hrnčiariková 12 (TH 6/3, 1 trojka), Žigová 12 (6/3, 1 trojka), Buchová 7 (1 trojka), Daňová 5 (3/1), Drimajová 4 (2/1, 1 trojka), Mudranincová 4, Liptáková 2, Rychtáriková 2, Holbíková 2, Nemečková 1 (6/1), Hrnčírová. Trestné hody družstvo 23/9, 4 trojky.

Hodnotenie zápasu od Nely Drimajovej:

„V nedeľu sme odohrali zápas proti Ružomberku a napriek našej prehre, môžeme byť pyšní našim výkonom. Začiatok zápasu nebol ideálny, hoci sme sa snažili, prvá štvrtina nám nevyšla podľa plánu. Avšak sme sa nezľakli a postupom času sme začali hrať lepšie a lepšie. Celý tím podal skvelý výkon a hral s odhodlaním. Bohužiaľ, niekoľko chýb nám nakoniec urobilo problémy a Ružomberok dokázal využiť naše slabiny. Sme pripravení sa vrátiť do tréningu a pracovať na tom, aby sme sa zlepšili a pripravili na ďalšie výzvy pred nami.“

Hodnotenie trénera Martina Bosého:

„Nedeľný zápas sme odštartovali z našej strany nepochopiteľným spôsobom, ktorý sa len tak nevidí. Samozrejme musím povedať, že družstvo Ružomberka má obrovskú kvalitu a fyzickú pripravenosť na vysokej úrovni. My sme ale nijakým spôsobom hráčkam Ružomberka nevzdorovali a za stavu 20:0 to vyzeralo na blížiacu sa katastrofu. Tento zápas mal ale dve strany mince a tou druhou bolo to, že dievčatá zápas neopustili a zato som veľmi rád. Začali sme sa vyrovnávať fyzickosti a agresivite a určite sa to prejavilo aj na priebehu zápasu. Od tohto momentu sme boli Ružomberku dôstojným súperom a boli úseky hry kedy bolo momentum zápasu aj na našej strane.

Čakajú nás posledné štyri zápasy nadstavbovej časti, v ktorých sa bude rozhodovať o postupujúcich družstvách na záverečný finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska v tejto kategórii.“

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku