23.01.2022, meniny má
16. decembra 2021

Kapela Mejbis zo Šintavy vám spríjemní predvianočný čas svojou novou piesňou. Pozrite si videoklip z ulíc vianočnej Šintavy

Kapela Mejbis zo Šintavy vám spríjemní predvianočný čas svojou novou piesňou. Pozrite si videoklip z ulíc vianočnej Šintavy
Zdroj: FB Mejbis/yt Mejbis - Vianočný zhon
reklama

Šintavská kapela Mejbis, ktorú našim čitateľom už ani nemusíme predstavovať, prichádza s ďalším hudobným videoklipom s názvom Vianočný zhon. Na konte majú niekoľko úspešných hitov a jeden debutový album. Jeho súčasťou je aj táto nádherná vianočná skladba, ktorá vám zaručene spríjemní prípravy na Štedrý deň.

Natáčalo sa v Šintave a chýbať nesmel ani koník

„Kapela MEJBIS Vám praje požehnané Vianoce, aby jediný zhon počas Vianoc bol iba ten, o ktorom sa spieva v našej piesni,“ uverejnili v statuse. Skladba Vianočný zhon sa objavila na ich albume DeGusto, kde nájdete aj obľúbené skladby Zorané, Spachtoš či Prírodná noblesa, o ktorých sme písali aj v článkoch na tomto odkaze.

„Vznikla asi pred piatimi rokmi počas Vianoc, keď som vnímal ten frmol na Štedrý deň. Ako napríklad príprava vianočného kapra a komické situácie s tým spojené, výzdoba stromčeka, príprava jedál na slávnostnú večeru, nedočkavé deti v očakávaní Ježiška či nezabudnuteľné zlaté prasiatko z reklamy na obľúbený nápoj,“ povedal pre naše médium saxofonista a spevák Matúš Markusek.

Zábery v klipe sú väčšinou aktuálne z vianočnej výzdoby šintavského námestia a zo zasneženého chotára. Do záberov zapózovali nadšene aj deti na zapriahnutých saniach spolu s koníkom Tatarom, ktorý sa objavil aj vo videoklipe hitu Prírodná noblesa.

reklama

Zdroj: yt Mejbis – Vianočný zhon

Text piesne

Verše piesne Vianočný zhon vám zaručene prinesú veselú vianočnú náladu. K najočakávanejšiemu sviatku roka patria totiž aj veľkolepé prípravy, ktoré so sebou často prinášajú prirodzený stres. No aj tie sa dajú zvládnuť s ľahkosťou, pretože majú svoje osobité čaro.

MEJBIS – Vianočný zhon 

Kapor pláva vo vani,
nôž máme nachystaný,
ešte odvahu nabrať,
o rybku sa postarať.

Stromček je vyzdobený,
betlehem postavený,
kuchyňa rozvoniava,
a koleda vyhráva.

Ref:
Aj keď je v dome zhon, má to čarovný tón,
len sa nepohádať, pripomína otec mať.
Dobrým nás nabáda, vianočná nálada,
kúzlo noci posvätnej, pre rodinu potrebnej.

Decká netrpezlivo,
pobehujú šantivo,
ešte nejesť zakrátko,
bude zlaté prasiatko.

A po štedrej večeri,
vianočný zvon zazvoní,
nemal by byť nikto sám,
Ježiško už prišiel k nám.

Ich hit prerazil do rádií

Kapela Mejbis dokáže zahrať rôzne hudobné štýly, ako napríklad swing, pop, rock, ska, reggae, ľudová muzika či dokonca aj rap. Ich cesta začala pred dvadsiatimi rokmi, kedy ste ich ešte mohli poznať pod názvom Element. Ich vystúpenia ste si mohli vychutnať na rôznych lokálnych zábavách, svadbách, plesoch a neskôr na ich vlastných vystúpeniach.

Ich debutový album De Gusto s vlastnými skladbami vyšiel v roku 2019. Do povedomia sa dostali aj vďaka piesni Zorané, ktorá sa v tom čase dostala na web Funrádia. Skladba mala tak obrovský úspech, že sa jej podarilo zaradiť do playlistu Trnavského rádia. Videoklip s už takmer 16-tisíc zhliadnutiami nájdete na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Mejbis, Matúš Markusek
Zdieľať na Facebooku