19.05.2024, meniny má
25. apríla 2024

KC Priestor v spolupráci s iniciatívou Upracme Slovensko organizuje upratovanie v Seredi. Spravme spoločnými silami naše mesto krajším

KC Priestor v spolupráci s iniciatívou Upracme Slovensko organizuje upratovanie v Seredi. Spravme spoločnými silami naše mesto krajším
Zdroje: seredsity.sk/freepik.com
reklama

Máme pred sebou spoločnú veľkú výzvu – urobiť naše mesto čistejšie. S týmto cieľom sa KC PRIESTOR v spolupráci s iniciatívou Upracme Slovensko rozhodli zorganizovať upratovanie v Seredi a pozýva všetkých ľudí, dobrovoľníčky a nadšencov, aby sa pripojili a pomohli výzvu naplniť.

Pýtate sa kedy a kde sa môžete zapojiť?

  • sobota 27. apríla 2024
  • o 9.00 hod. ráno
  • Dionýza Štúra 758, 926 01 Sereď (KC PRIESTOR)

„Je to príležitosť pre všetkých, ktorí majú záujem o zmenu a kto chce vidieť Sereď ako krajšie a útulnejšie mesto. Svojou účasťou pomôžete priložiť ruku k tvorbe čistejšieho prostredia, podporíte túto jedinečnú myšlienku a sami môžete byť spokojní, pretože urobíte dobrý skutok pre komunitu,“ vysvetlil Ján Janda, člen tímu Upracme Sereď.

V prípade, že sa rozhodnete prísť, KC Priestor vám poskytne všetky potrebné pomôcky a pomôže vám s inštrukciami.

reklama

Ak neplánujete prísť, nezabúdajte, že je vždy vhodný čas na upratanie aj svojho okolia, teda domova, ulice či sídliska kde bývate.

upracme

Zdroj: Ján Janda

Upracme Slovensko

Pod týmto názvom sa skrýva občianske združenie mladých ľudí, ktorí sa už nemohli pozerať na to, v akom stave sa nachádza naša príroda a okolie. Rozhodli sa preto na Slovensko priniesť celosvetovú iniciatívu „World Cleanup Day“ (v preklade Svetový čistiaci deň). Tá každý rok aktivizuje vyše 150 krajín a milióny dobrovoľníkov po celom svete v zbieraní odpadu v prírode, mestách a oceánoch.

Ako o sebe vravia, spájajú jednotlivcov, skupinky, menšie organizácie a firmy pod jednu iniciatívu tak, aby sa vedeli vzájomne koordinovať, zdieľať know-how, materiálne vybavenie, mapovať nelegálne skládky cez aplikáciu Trashout, vyhodnocovať štatistiky a mať čo najväčší pozitívny dopad.

Okrem Celosvetového čistiaceho dňa organizujú aj ďalšie upratovania, či menšie výzvy. Pridať k nám sa môžeme aj my. Pomôžme spolu vyčistiť naše okolie, Slovensko a planétu.

Zdroj: upracmeslovensko.sk

Zdroje: Ján Janda
Zdieľať na Facebooku