24.11.2020, meniny má
16. novembra 2020

KC PRIESTOR zorganizovalo pre Seredčanov Mikulášsky SWAP. Každý si tak bude môcť nájsť svoj vytúžený darček

KC PRIESTOR zorganizovalo pre Seredčanov Mikulášsky SWAP. Každý si tak bude môcť nájsť svoj vytúžený darček
Zdroj: unsplash.com
reklama

Komunitné centrum PRIESTOR si pre vás aj napriek súčasnej situácii pripravilo nápadité podujatie s názvom Mikulášsky SWAP, vďaka ktorému zažijete Vianoce trochu inak. Cieľom je priniesť a vymeniť si medzi sebou veci, ktoré vám už napríklad nevyhovujú, no pre niekoho druhého budú práve tým vytúženým darčekom.

SWAPy sa stali na Slovensku tak trocha novým trendom, a preto už zrejme poznáte podobné myšlienky s výmenou oblečenia. Známe sú najmä svojou ekologickosťou, no blíži sa vianočné obdobie, a tak dostávajú nový charitatívny rozmer.

Čím dokážete vykúzliť úsmev na tvári?

Určite niekoho potešíte peknou knižkou, detskými hračkami (okrem plyšákov pre hygienické dôvody), doplnkami, ale aj oblečením. Rozhodne neprinášajte spodné prádlo, ktoré taktiež nespĺňa určené kritériá. Na SWAP môžete priniesť maximálne 10 kusov vecí. Naopak počet, ktorý si môžete zobrať, nie je limitovaný, no organizátori veria, že si každý zoberie len to, čo naozaj potrebuje.

Darčeky si môžete zobrať aj pokiaľ nič nedonesiete alebo môžete veci len prísť venovať. Veci, ktoré si nikto nezoberie, budú posunuté na recykláciu.

Všetky veci by ste mali priniesť v takom stave, v ktorom by ste ich dali aj svojim blízkym. Vašim nepoškodeným darom tak niekomu dokážete pod vianočným stromčekom spraviť ohromnú radosť. Pokiaľ nebudú spĺňať hygienické podmienky alebo budú v poškodenom stave, PRIESTOR má právo ich neprebrať.

Zdroj: FB PRIESTOR

Vyberte si veci z pohodlia vášho domova

Podujatie sa muselo prispôsobiť aktuálnemu stavu, a preto bude prebiehať online na FB stránke PRIESTORU. V sobotu 5. decembra 2020 od 14.00 hod. tam nájdete všetky pekné veci, ktoré si budete môcť rezervovať v komentároch. Potom už len stačí prísť v nedeľu do PRIESTORu a vyzdvihnúť si ich od 15.00 hod. do 18.00 hod.

Organizátori vás prosia o dodržiavanie hygienických opatrení, ktoré súvisia s koronakrízou. Medzi ne patrí použitie dezinfekcie na ruky pri vstupe, nos a ústa prekryté rúškom a 2-metrvoé odstupy.

Veci môžete do KC PRIESTOR priniesť v tieto dni:

  • pondelok 30. 11. 2020 od 16.30 hod. do 18.00 hod.,
  • streda 2. 12. 2020 od 9.00 hod. do 11.00 hod.,
  • štvrtok 3. 12. 2020 od 16.30 hod. do 18.00 hod.,
  • piatok 4. 12. 2020 od 9.00 hod. do 11.00 hod.

Pri vyzdvihnutí vecí sa platí poplatok 2 eur. Veríme, že Seredčania podporia túto skvelú iniciatívu, a že nám takýchto podujatí v budúcnosti pribudne ešte viac. Myšlienok s dobrým srdcom predsa nikdy nebude dosť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB PRIESTOR
Zdieľať na Facebooku