21.10.2020, meniny má
13. októbra 2020

Kedy bude jesenný zber objemných odpadov a elektroodpadu 2020? Prvá časť zberu bude už v polovici novembra

Kedy bude jesenný zber objemných odpadov a elektroodpadu 2020? Prvá časť zberu bude už v polovici novembra
Zdroj: wlkp24.info/kokava.sk
reklama

Vždy na jar a na jeseň zabezpečuje mesto Sereď zber objemných odpadov a elektroodpadu. Pre mnohých Seredčanov je táto alternatíva oveľa pohodlnejšia, než osobne odpad odvážať na zberný dvor. Preto vám teraz prinášame všetky dôležité informácie o jesennom zbere odpadu.

Zber objemných odpadov a elektroodpadu

Čo sa vlastne myslí týmto pojmami? Do objemných odpadov patria komodity ako: nábytok, sedacie súpravy, postele, matrace, skrine, stoly, stoličky, koberce, okná, dvere, radiátory, kotle, bojlery, kachle, sanitárna keramika a ďalšie nepotrebné a zničené vybavenie vašich domácností. Naopak nepatria sem pneumatiky, okná so sklom a farby a riedidlá.

Pod pojmom elektroodpad sa zase myslia chladničky, mrazničky, práčky, sušičky, TV prijímače, satelity, rádia, CD prehrávače, mikrovlnky, svietidlá a iné. Taktiež všetky drobné elektospotrebiče, ako rýchlovarné kanvice, žehličky, kulmy na vlasy, fény a mnohé ďalšie spotrebiče dennej potreby.

Tento odpad je potrebné vyložiť na priestranstvo pred váš rodinný dom v deň zberu v čase do 6.00 hod. Zber sa na každej ulici uskutoční iba raz, preto je dôležité, aby ste všetok odpad vyložili včas. Prvá etapa zberu elektroodpadu sa uskutoční 16. – 18. novembra 2020 a zber objemného odpadu bude 23. – 25. novembra 2020.

Prvá etapa zberu sa týka ulíc: 8. mája, Dlhá, Hornočepenská, Hrnčiarska, I. Krasku, Jasná, Jelšová, Kúpeľné nám., Kuzmányho, Ľ. Podjavorinskej, Lipová, Lúčna, Malá ulička, Matičná, Murgašova, Obežná, Parková, Pivovarská, Pod hrádzou, Podzámska, Považský breh, Severná, SNP, Starý most, Strednočepenská, Svätoplukova, Š. Moyzesa, Šintavská, Športová, Topoľová, Vážska, Veterná, Vojanská, Záhradná.

Druhá etapa zberu elektroodpadu sa uskutoční 19. – 20. novembra 2020 a zber objemného odpadu bude 25. – 27. novembra 2020. Táto etapa platí pre ulice: Bratislavská, Cukrovarská, Čepenská, Dolnočepenská, Dolnostredská, Družstevná, F. Kráľa, Fándlyho, Hornomajerská, Hviezdoslavova, Jesenského, Jilemnického, Kasárenská, Kostolná, Krásna, Krátka, Krížna, Kukučínova, Letná, Mierová, Mládežnícka, Mlynárska, Nám. slobody, Nová, Nový majer, Orechová, Pažitná, Pekárska, Pionierska, Poľná, Pribinova, Priečna, Rovná, Sládkovičova, Slnečná, Stromová, Školská, Šulekovská, Tehelná, Trnavská, Vinárska, Vonkajší rad, Vysoká, Železničná.

zdroj: mytrnava.sme.sk

Vyhadzovanie jedlých olejov a tukov

Oddelenie životného prostredia mesta Sereď zároveň vyzýva občanov k dodržiavaniu určitých pravidiel pri zbavovaní sa jedlých olejov a tukov. Zberné nádoby určené práve na tento druh odpadu sa totiž prirýchlo zaplnia, ak do nich vhadzujeme poloprázdne plastové nádoby. Použité jedlé oleje musia byť umiestnené do zberných nádob v plných uzatvárateľných plastových nádobách. Je však zakázané vylievať olej priamo do zbernej nádoby. 

Jedlé oleje a tuky môžete odovzdať aj na zbernom dvore mesta Sereď. Ostatné zberné nádoby nájdete na týchto štyroch uliciach: Novomestská pri bytovom dome č. 43/42, A. Hlinku pri bytovom dome č. 3044/14, Jesenského pri bytovom dome č. 3000/56, Fándlyho pri bytovom dome č. 744/2.

Zároveň sa bude v novembri poslednýkrát konať aj zber biologicky rozložiteľného odpadu. Zber konárov a vriec s biologicky rozložiteľným odpadom sa uskutoční v pondelok 9. novembra 2020. Hnedé nádoby s objemom 140 litrov, ktoré sú tiež určené na biologicky rozložiteľný odpad sa budú zbierať v súlade s rozvrhom podľa ulíc v pondelok 9. novembra a vo štvrtok 12. novembra 2020.

zdroj: seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku