27.09.2020, meniny má
reklama
17. januára 2020

Koľko bude štátnych sviatkov v roku 2020? Pozrite sa, koľko voľna a predĺžených víkendov nás čaká

Koľko bude štátnych sviatkov v roku 2020? Pozrite sa, koľko voľna a predĺžených víkendov nás čaká
Zdroj: pixabay.com
reklama

Dva týždne nového roka už máme úspešne za sebou a s nimi aj dva voľné dni, ktoré sme mohli využiť na dodatočný posviatkový oddych. Tak ako každý rok, aj v roku 2020 pripadne na bežné pracovné dni niekoľko štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, počas ktorých nemusíte vstávať do práce, prípadne do školy. Pozrite sa, koľko voľných dní nás ešte čaká v nasledujúcich mesiacoch.

Koľko voľna prinesie rok 2020?

Okrem klasických dovoleniek a víkendov sa tento rok môžeme tešiť na 15 dní štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Z toho iba štyri sviatky pripadajú na víkend, takže počas pracovných dní si v konečnom dôsledku užijeme 11 dní voľna navyše.

Pozrime sa podrobne na jednotlivé mesiace

Január

Dva voľné dni sme si mohli užiť hneď začiatkom roka. 1. januára oslavujeme nielen Nový rok, ale aj štátny sviatok Deň vzniku Slovenskej republikyDruhým januárovým voľnom je Zjavenie Pána, ľudovo nazývané Traja králi, ktoré slávime 6. januára.

Apríl

V apríli bude už tradičný predĺžený víkend vďaka veľkonočným sviatkom. Veľký piatok a Veľkonočný pondelok sú dňami pracovného pokoja a tento rok pripadnú na 10. a 13. apríla. V konečnom dôsledku tak máme celé štyri dni nepretržitého voľna, ktoré môžete stráviť s rodinou alebo na peknom výlete.

Máj

Hneď ďalší mesiac prináša dva voľné dni, z ktorých oba pripadajú na piatky. Podobne ako v apríli si tak môžete dopriať predĺžený víkend vďaka Sviatku práce (1. mája) a Dňu víťazstva nad fašizmom (8. mája).

Júl

V júli síce máme štátny sviatok – Sviatok sv. Cyrila a Metoda, ale tento rok pripadne na nedeľu 5. júla, takže nás nečaká žiadne voľno navyše.

August

Rovnako je to aj v auguste, kedy Výročie SNP pripadne na sobotu 29. augusta.

September

V septembri sa môžeme tešiť hneď na dva voľné dni, ktoré pripadnú na utorkyDeň Ústavy Slovenskej republiky si pripomíname 1. septembra a 15. septembra zase slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. V oboch prípadoch si môžete v pondelok zobrať voľno a získate tak krásny predĺžený víkend.

November

1. november, teda Sviatok všetkých svätých, vychádza tento rok, žiaľ, na nedeľu. No 17. novembra sa slávi Deň boja za slobodu a demokraciu a tento sviatok vychádza na bežný pracovný deň – utorok.

December

A napokon v decembri nás čakajú vianočné sviatky, ktoré sa tradične slávia 24. – 26. decembra. Tento rok vychádzajú na štvrtok – sobotu, takže v podstate získame posledný predĺžený víkend v tomto roku.

Takže aj v roku 2020 nás čaká hneď niekoľko predĺžených víkendov, ktoré môžete naplno využiť. Budeme radi, ak nám do komentárov napíšete vaše plány na voľné dni.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: kalendar.aktuality.sk, dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku