27.11.2022, meniny má
5. novembra 2018

Komunálne voľby sa blížia. Už ste sa rozhodli komu dáte svoj hlas?

reklama

Sereď má troch kandidátov na post primátora mesta Sereď a celkovo tridsaťsedem kandidátov na poslancov do Mestského zastupiteľstva. 11. septembra bol posledný termín na nahlásenie kandidatúry resp. na odovzdanie vyzbieraných podpisov. 17. septembra zasadla volebná komisia, ktorá podľa zákona zverejnila náležité informácie o komunálnych voľbách v Seredi.

Ako už vieme dlhšie, tak termín volieb je stanovený na 10. november 2018. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00. Poďte sa však pozrieť na kopu zaujímavého obsahu, anketu a niekoľko vizuálov, ktoré sme pre vás v súvislosti s voľbami pripravili. Začnime tými najzaujímavejšími číslami, ktoré by ste mali vedieť. Všetko nájdete v nasledujúcej infografike.

KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA MESTA SEREĎ

Na post primátorky Serede kandiduje právnička Zuzana Horváthová, ktorá momentálne pôsobí na Mestskom úrade v Seredi ako hlavná kontrolórka mesta. Do komunálnych volieb ide ako nezávislá kandidátka. O primátorské kreslo zabojuje aj podnikateľ Pavol Kurbel, v súčasnosti poslanec Mestského zastupiteľstva v Seredi. Podporuje ho mimoparlamentná strana Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Post primátora mesta Sereď ide obhájiť aj súčasný primátor Martin Tomčányi, ktorý kandiduje ako nezávislý kandidát.

reklama

Kandidáti na primátora mesta Sereď v komunálnych voľbách 2018. Mgr. Zuzana Horváthová (nezávislá), Pavol Kurbel (KDH) a Ing. Martin Tomčányi (nezávislý).

KANDIDÁTI NA POSLANCOV DO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA

Určite vás zaujímajú kandidáti na poslancov, z ktorých si môžete vyberať vo vašom volebnom obvode. Ako sme spomínali v infografike, celkový počet kandidátov na poslancov je 37, čo je výrazne menej ako bolo v predchádzajúcich voľbách. Zaujímavosťou je, že v Seredi máme až 14 nezávislých kandidátov na poslancov. Stále však vyhrávajú kandidáti s politickou podporou, je ich celkovo 23.

Vo prvom volebnom obvode si volíme 9 kandidátov, v druhom volebnom obvode krúžkujeme 6 kandidátov a v treťom volebnom obvode iba štyroch.  Zoznam všetkých kandidujúcich nájdete v oficiálnom dokumente volebnej komisie v jednoduchej a prehľadnej tabuľke. Nie ste si však istí, do ktorého volebného obvodu patríte? Všetko vám za pár sekúnd priblížime.

AKO ZISTÍTE SVOJ VOLEBNÝ OBVOD A OKRSOK?

Tak ako sme boli zvyknutí aj počas minulých volieb, v Seredi budú 3 volebné obvody, v ktorých môžete voliť zo skupiny poslancov. Do obvodov sú zaradené jednotlivé mestské časti a ulice. Pripravili sme pre vás jednoduchý vizuál, podľa ktorého ľahko nájdete vašu ulicu – zoradené sú abecedne. Akonáhle budete vedieť váš volebný obvod, potrebujete zistiť aj svoj volebný okrsok, aby ste mali prehľad, kde sa bude nachádzať vaša volebná miestnosť. Svoj okrsok resp. presné adresy, kde budú zriadené volebné miestnosti sa dozviete  na tomto linku. 

Veríme, že sme vám poskytli servisné informácie zaujímavou vizuálnou formou a že vám boli nápomocné. Ďalším témam, jednotlivým profilom kandidátov a dôležitým informáciam ohľadom volieb sa budeme venovať nabudúce.

* Počas komunálnych volieb budeme dodržiavať avizovaný apolitický charakter nášho média a ani jeden kandidát alebo politická strana nebude zvýhodňovaná. Dištancujeme sa v týchto voľbách od akýchkoľvek platených spoluprác s politikmi.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: sered.sk
Štatistický úrad Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku