28.07.2021, meniny má
16. júla 2021

Koncert Legendy Open Air Tour v seredskom Mestskom amfiteátri je zrušený. Je za tým malý záujem alebo nedostatočná propagácia?

Koncert Legendy Open Air Tour v seredskom Mestskom amfiteátri je zrušený. Je za tým malý záujem alebo nedostatočná propagácia?
Zdroj: seredsity.sk/Zuzana Balenčin hudba.zoznam.sk
reklama

Pódium Mestského amfiteátra v Seredi malo dnes (piatok 16. júla 2021) ožiť melódiami Beáty Dubasovej, Janka Lehotského, Pavla Hammela a Vaša Patejdla na koncerte Legendy Open Air Tour. Dom kultúry však oznámil, že koncert je zrušený.

Sereď mala byť prvou zastávkou ich veľkého spoločného turné, ktoré je jedinečným spojením slovenských hudobných legiend. Vyzerá to tak, že podujatie v našom meste je zatiaľ zrušené ako v jedinom zo všetkých miest turné.

Ide len o jedno z množstva zrušených podujatí

Ako uvádza predpredaj.zoznam.sk, zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky prostredníctvom ich stránky, dostanú túto informáciu emailom. V tomto maili zákazníci taktiež obdržia inštrukcie o postupe vrátenia peňazí.

Zákazníci, ktorí si zakúpili vstupenky na predajnom mieste alebo v pokladni, si môžu nárokovať vrátenie priamo tam.

Nie je to ani zďaleka prvýkrát, čo sa podujatie v Seredi muselo zrušiť pre nedostatočný záujem divákov. V júni sa na doskách amfiteátra mal predstaviť originálny Broadway muzikál West Side Story, ktorý bol odvolaný z rovnakého dôvodu.

Ďalším príkladom je muzikál Alžbeta Báthory – príbeh grófky, ktorá sa stala legendou. Zatiaľ čo predaj vstupeniek v iných mestách naďalej pokračuje, podujatie v Seredi bolo opäť zrušené.

Kultúra v Seredi je často prehliadaná

Rušenie podujatí pre malý záujem divákov by malo byť pre organizátorov náznakom toho, že je nesmierne potrebné a dôležité zamerať pozornosť na väčšiu propagáciu a sponzoring. Budúcnosť koncertov, divadelných predstavení a ďalších rôznych podujatí je často nejasná už zo začiatku, pretože sa o nich ľudia veľakrát nemajú odkiaľ dozvedieť. 

Propagácia je pri plánovaní podujatia rovnako dôležitá ako financovanie, príprava a ďalšie nevyhnutné úkony, ak nie dôležitejšia. Plagáty, letáky či billboardy sú kľúčom k vysokej návštevnosti, ktorá v poslednej dobe pri seredských podujatiach pokrivkáva. Čaká nás v blízkej budúcnosti zmena alebo zostane Sereď mestom neviditeľnej kultúry?

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: predpredaj.zoznam.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku