28.03.2020, meniny má
12. novembra 2018

Konečne! V Seredi pribudne 100 nových stromov v meste. Viete kde?

reklama

Zeleň je téma, ktorá trápi občanov v každom meste na Slovensku a Sereď nie je výnimkou. Mestá musia veľmi citlivo pristupovať k potenciálnym výrubom stromov. Ide o kontroverznú tému, ktorá spája a rozdeľuje občanov zároveň. Občas mestá musia pristúpiť k rôznym opatreniam a každého občana trápi, keď vidí, že z verejného priestoru zmizol ďalší strom.

Tentokrát sa však môžeme tešiť, pretože mesto sa rozhodlo ísť do hromadnej výsadby 100 kusov stromov, ktoré sa budú nachádzať najmä v okolí škôl, sídlisk a parkov. V okolí škôl a škôlok pribudne dokopy 60 vzrastlých stromov a 21 rýchlorastúcich tují. Ďalej v meste pribudne 40 stromov na rôznych lokáciach, ktoré vyberali odborníci z referátu životného prostredia MsÚ.

Obdobné hromadné výsadby stromov realizuje mesto zámerne a vždy za určité obdobie. Je to tak preto, aby náhodou nedochádzalo k úbytku zelene, ale práve naopak.

Celková objednávka tejto zákazky predstavuje sumu 4 723,43 EUR a dodávateľom je firma s názvom ARBOEKO s.r.o. Cenová ponuka zahŕňa nielen cenu za zeleň, ale aj oporné koly k samotnej výsadbe.

Ste zvedaví, kde presne budú stromy vysadené? Pozrite sa na tento vizuál.

Zaujímavým faktom je, prečo sa rozhodlo mesto vysadiť práve počet 100 kusov. Ide o symbolické gesto voči výročiu ČSR, ktoré sme nedávno oslavovali. Mesto si chce týmto uctiť našu históriu a pridať aj do takého prevádzkového zámeru nejakú pridanú hodnotu. Myslíme si, že je to gesto, ktoré si toto výročie určite zaslúžili, bez ČSR by totiž neexistovalo ani naše Slovensko.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku