08.12.2023, meniny má
24. novembra 2022

Kruhový objazd v Šúrovciach sa aj tento rok zmenil na adventný veniec

Kruhový objazd v Šúrovciach sa aj tento rok zmenil na adventný veniec
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Aj tento rok zdobí centrum obce Šúrovce obrovský adventný veniec. Kto túto niekoľkoročnú tradíciu zo Šúroviec pozná, bude mať určite o niečo veselšiu vianočnú náladu, keď po ďalšom uplynulom roku opäť uvidí vyzdobený kruhový objazd.

Ako po minulé roky, aj tento rok je toto dielo výsledkom úsilia pracovníkov obecného úradu, poslancov obecného zastupiteľstva, dobrovoľníkov a starostky obce.

Už onedlho sa rozsvieti prvá sviečka

Podľa vyjadrenia starostky obce Žanety Gogolovej pre mytrnava.sme.skobvod adventného venca približne osemnásť metrov. Vyrobený je z kovovej konštrukcie, na ktorej je pripevnená čečina. Najvýraznejším doplnkom celého venca sú však obrovské sviečky napájané elektrickou energiou.

Tie sa postupne jedna za druhou rozsvecujú každú adventnú nedeľu. Prvá sa „rozhorí“ v nedeľu 27. novembra 2022. Na venci nechýbajú tiež obrovské mašle, živé šišky a iné ozdoby.

reklama

Vytvorenie tohto krásneho venca sa však ani tento rok nezaobišlo bez problémov. Niektorí okoloidúci si totiž mysleli, že čečina, ktorá bola niekoľko dní pripravená na mieste, je buď odpad, alebo sa im skrátka zapáčila, tak si z nej vzali. Tá však bola určená na to, aby sa stala súčasťou adventného venca. Kvôli tomu musela byť čečina pripravená a zvážaná na miesto pri kruhovom objazde znovu.

Všetko sa však nakoniec podarilo a výsledok už môžete posúdiť sami.

Zdroj: FB Šúrovčania

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: FB Šúrovčania, mytrnava.sme.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku