17.08.2022, meniny má
14. júla 2021

Ktoré pracovné pozície dosahujú v Galantskom okrese rozprávkové platy? Prinášame vám porovnanie mzdy a benefitov

Ktoré pracovné pozície dosahujú v Galantskom okrese rozprávkové platy? Prinášame vám porovnanie mzdy a benefitov
Zdroj: pixabay.com
reklama

Nahliadli sme do najväčšej databázy platov na Slovensku a pripravili sme pre vás zoznam najzaujímavejších grafov a rebríčkov z Galantského okresu. Ktoré pracovné oblasti dosahujú rozprávkové platy?

Zaujímavý je aj výsledok porovnania priemerného platu mužov a žien na celom Slovensku. Prieskum ukázal, že muži zarábajú v priemere o 26,6 percent viac ako ženy.

Všetky dáta zostavil portál platy.sk, na ktorom je možné získať neustále aktualizované porovnanie platu pre vyše 600 pracovných pozícií. Autorom metodiky získavania, zhromažďovania a spracovávania údajov v prieskume a ich vyhodnocovania je spoločnosť Profesia, spol. s r.o.

Rozloženie zamestnancov do mzdových pásiem

Podľa portálu je hrubý mesačný plat v súčasnosti na úrovni 1 538 eur. Prieskum ukázal, že nižšiu výplatu má 58 percent zamestnancov. Rozloženie zamestnancov do mzdových pásiem v našom regióne ukazuje, že najviac ľudí zarába približne 1 431 – 1 580 eur.

reklama

Druhý najväčší počet ľudí sa nachádza v pásme s 1 281 – 1 430 eurami. Nadštandardné platy, ktoré sa pohybujú nad 2 000 eur, dosahuje 16 percent zamestnancov.

Zdroj: platy.sk

Pozície s najvyšším platom

Na vrchole rebríčka pozícií s najvyšším ohodnotením sa drží generálny riaditeľ s priemerným hrubým platom 5 344 eur. Na druhej priečke sa nachádza country manager/director s 4 598 eurami.

Trojicu uzatvára Riaditeľ IT s vyše 4 000 eurami. Všetky tieto pozície sú vo vrcholovom manažmente, čím vykonávajú vrcholovú úroveň riadenia a sú zodpovední za celú organizáciu. V rebríčku okrem toho nájdeme aj pilota či pozíciu z farmaceutického priemyslu.

Zdroj: platy.sk

Pozície s najnižším platom

Najviac pozícií s nízkym ohodnotením sa podľa rebríčka nachádza v textilnom, kožiarskom a odevnom priemysle. Šička, strihač textilu či krajčír majú priemerný hrubý plat len niečo cez 650 eur.

Najvyššie ohodnotenie textilného priemyslu dosahuje 900 eur, no podľa portálu môžu byť aj výnimky s vyšším platom. Pracovníci, ktorí vykonávajú pomocné práce, ako napríklad vrátnici, upratovači a au-pair uzatvárajú desiatku pozícií s vyše 700 eurami.

Zdroj: platy.sk

Najčastejšie poskytované benefity

Pri výbere pracovnej ponuky často zaváži nielen plat, ale aj ponúkané benefity, ktoré majú podľa profesia.sk zabezpečovať tzv. work-life balans. Ponúkaním benefitov by zamestnávatelia mali dokazovať, že im na svojich zamestnancoch záleží a vážia si ich prácu, no často môžu byť len marketingovým nástrojom.

Najčastejším ponúkaným benefitom pre Galantský okres sú nápoje zadarmo, ako káva, čaj či minerálky. Za nimi nasleduje flexibilný pracovný čas, ktorého prínosom je zosúladenie pracovného a súkromného života. Tretím najčastejším benefitom je poskytnutie mobilného telefónu aj na súkromné účely.

Zdroj: platy.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: platy.sk, profesia.sk
Zdieľať na Facebooku