16.04.2024, meniny má
24. februára 2024

Kúpou diaľničnej známky získavajú všetci vodiči bezplatné služby Diaľničnej patroly. Pomôžu vám napríklad pri defekte aj minutí paliva

Kúpou diaľničnej známky získavajú všetci vodiči bezplatné služby Diaľničnej patroly. Pomôžu vám napríklad pri defekte aj minutí paliva
Zdroje: freepik.com/FB Národná diaľničná spoločnosť
reklama

Stalo sa vám už niekedy, že vám auto vypovedalo službu na diaľnici či rýchlostnej ceste? Či už defekt, minutie paliva alebo nehoda, stane sa to každému z nás.

Mnoho šoférov to síce nevie, ale kúpou 10-dňovej, mesačnej alebo ročnej elektronickej diaľničnej známky získavajú vodiči bezplatné služby Diaľničnej patroly, ktoré im môžu pomôcť vyriešiť náhlu krízovú situáciu.

Keďže nehôd a iných závad na vozidlách neubúda, je vhodné vedieť na koho sa môžeme obrátiť 365 dní v roku a 24 hodín denne.

Diaľničná patrola je k dispozícii nonstop

Národná diaľničná spoločnosť vznikla v roku 2005 a vo svojich radoch zamestnáva viac ako 2000 ľudí. NDS okrem prípravy a výstavby budúcich diaľnic spravuje a udržuje motoristami využívané diaľnice a rýchlostné cesty.

reklama

Prevádzku diaľnic zabezpečujú prostredníctvom 15 stredísk správy a údržby, ktoré sú situované v blízkosti diaľnic. V jednotlivých regiónoch zabezpečujú správu a ich počet sa rozširuje v závislosti od dobudovávania novej infraštruktúry. Jednou zo služieb, ktoré strediská NDS vykonávajú je aj bezplatná služba pre motoristov Diaľničná patrola.

„Diaľničná patrola zvyšuje bezpečnosť na rýchlostných cestách a diaľniciach. Najčastejšie pomáha vytvorením zákrytu vozidla s poruchou. Popritom dohliada aj na stav vozovky či odpočívadiel. Posádky Diaľničnej patroly sú v strehu na každom jednom našom stredisku správy a údržby. Posádka vie veľmi operatívne prísť a pomôcť s vyriešením problému kedykoľvek a na hociktorom kilometri našich ciest,“ informuje na svojom webe NDS.

Zdroj: FB Národná diaľničná spoločnosť

Privolať si diaľničnú patrolu môžete hneď dvoma spôsobmi. Zavolať na bezplatné telefónne číslo 0800 100 007  alebo cez mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici. Výhodou aplikácie, ktorú si stiahnete do smartfónu je, že vie presne lokalizovať miesto, na ktorom sa nachádzate. Predovšetkým pri dopravných nehodách sa často stáva, že vodiči nevedia presne určiť miesto kde sa nachádzajú, smer ktorým mali namierené ani približný kilometer úseky na ktorom by sa mohli nachádzať.

Za rok najazdia vozidlá diaľničnej patroly niekoľko miliónov kilometrov a zasahujú pri viac ako 16-tisíc incidentoch. Zamestnanci diaľničnej patroly najčastejšie pomáhajú pri dopravných nehodách, pri doplňovaní pohonných hmôt vodičom alebo pri opravách vozidiel.

Zdroje: ndsas.sk, noviny.sk
Zdieľať na Facebooku