27.07.2021, meniny má
3. júla 2021

Kúsok Afriky budete môcť ochutnať aj u vás doma. Do Galanty prichádzajú trhy s najčerstvejším ovocím z Tanzánie a Ugandy

Kúsok Afriky budete môcť ochutnať aj u vás doma. Do Galanty prichádzajú trhy s najčerstvejším ovocím z Tanzánie a Ugandy
Zdroj: galanta.sk/pardubicezive.eu/citylife.sk
reklama

Pokiaľ ste niekedy chceli ochutnať pravé exotické ovocie, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť Africké trhy v Galante, ktoré sa budú konať už v sobotu 31. júla 2021. Český projekt Virunga.cz mieri opäť do Neogotického kaštieľa, kde na vás bude čakať pravé ovocie z Ugandy a Tanzánie od drobných lokálnych farmárov.

Tešiť sa môžete na vôňu chutného ovocia, korenín a kakaových bôbov, ktoré potešia všetkých milovníkov exotiky. Čo všetko zaplní galantské trhové stánky už tento mesiac?

Za chuťou Afriky nemusíte chodiť až tak ďaleko

Z jedinečného afrického trhu si budete môcť odniesť napríklad najväčšie ovocie na svete – jackfruit, ktoré chutí ako mango s hruškou a broskyňou. Najlepšie si ho vychutnáte v šaláte, no taktiež z neho môžete pripraviť fantastický džem či želé. Čo sa týka ovocia, pripravte sa aj na záplavu rôznych druhov čerstvých banánov.

Chýbať nebude ani mango, ananás či sušené ovocie, ktoré je čoraz viac obľúbenou súčasťou raňajok alebo zdravou náhradou za sladkosti. Vašu kuchyňu oživí aj voňavé korenie z ďalekého Zanzibaru či extra kvalitná káva, marmelády alebo kakaové bôby.

„Naše produkty nie sú na prvý pohľad dokonalé, ako tie zo supermarketov. O to viac sú však autentické, voňavé a chuťovo neprekonateľné. Vyberáme ich pre vás vlastnoručne a za ich kvalitu môžeme dať ruky do ohňa,“ uviedol český projekt Virunga.

Zdroj: africketrhy.cz

Exotické ovocie, koreniny, kávu či marmelády si budete môcť nakúpiť v sobotu 31. júla 2021 od 9.00 hod. do 15.00 hod. v Neogotickom kaštieli v Galante. Pre aktuálne informácie nezabudnite udalosť sledovať aj na Facebooku.

Podporujú miestnych pestovateľov

Virunga je česko-ugandský food projekt, ktorý dováža najčerstvejšiu poľnohospodársku produkciu letecky priamo zo srdca Afriky. Ako hovoria, Uganda pre nich nie je len ďalšou krajinou, no znamená pre nich najmä domov, zázemie a životnú lásku.

Kvalita produktov je zaručená tým, že sú všetky plody pestované bez chemických postrekov, konzervantov a pridaných cukrov. Chuť Afriky sa vám usilujú priniesť naozaj autenticky, a preto dbajú okrem iného na to, aby bolo na pultoch zrelé tak akurát.

Zdroj: jizerky.cz

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Africké trhy, virunga.cz, africketrhy.cz
Zdieľať na Facebooku