16.04.2024, meniny má
7. marca 2024

Poznáte zaujímavé Seredčanky? Náš kvíz preverí, či viete zaujímavosti o niektorých z nich

Poznáte zaujímavé Seredčanky? Náš kvíz preverí, či viete zaujímavosti o niektorých z nich
Zdroje: FB Tinkine recepty/seredsity.sk
reklama

8. marca si ako každý rok pripomíname jeden z krásnych sviatkov určených nežnému pohlaviu – Medzinárodný deň žien.

Tradícia oslavovať sviatok žien bola síce zavedená pred vyše 100 rokmi na Medzinárodnej ženskej konferencii v Dánsku, no jeho korene siahajú až do 19. storočia, kedy za ženské práva bojovali robotníčky s cieľom zlepšiť pracovné podmienky žien.

Babky, matky, sestry, manželky, priateľky i dcéry. Čo by sme bez nich robili? Nikto z nás nemôže povedať, že by bol život bez nich oveľa jednoduchší. Tie babkine starosti o prázdny žalúdok, mamina trpezlivosť pri výchove, sestrine múdre rady do života či manželkine objatie. Medzinárodný deň žien oslavujú práve tieto, v našom živote dôležité, bytosti a nielen v tento deň si zaslúžia všetku pozornosť a úctu.

Významné a zaujímavé ženy máme aj v našom meste. Preto sme si pre vás pripravili kvíz, v ktorom sa môžete otestovať a možno sa aj dozvedieť niečo nové.

reklama

Seredčanka Petra Dubayová sa najnovšie objavuje v Let´s Dance. Je však aj jednou z postáv obľúbeného dobového seriálu. Viete ktorého?

Tinku Karmažín zrejme predstavovať nemusíme. O svoju vášeň sa rada delí aj s ostatnými, ktorí sa od nej inšpirujú. Viete čomu sa venuje?

Dominika Gálová otvorila v roku 2023 v Seredi salón. Viete aké služby v ňom ponúka?

Z nášho mesta pochádza aj Sára Kvocerová, ktorá vkročila do sveta súťaží bikini fitnes. S akými medailami odišla z jej prvej medzinárodnej súťaže?

Zo Serede pochádzajú aj ľudia, ktorí sa venujú zaujímavému remeslu. Jednou z nich je aj Andrea Belíčková, ktorá sa venuje:

V Seredi máme aj šikovné cukrárky. Poznáte názov cukrárne, v ktorej svoje výborne koláčiky predáva táto dvojica?

Mesto Sereď má svoju najúspešnejšiu spisovateľku – Ruženu Scherhauferovú. Viete označiť, ktorá kniha nepatrí do jej tvorby?

Najstaršia občianka mesta Terézia Koščová minulý rok v auguste oslávila prekrásne okrúhliny:

Viete približne koľko percent z ceľkového počtu obyvateľov (necelých 15200) je žien?

Mária Holičová pracovala v zdravotníctve dlhých 26 rokov kým pre Seredčanov otvorila agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti Advena. Akú pracovnú pozíciu počas tých rokov zastávala?

Alexandra Hubinská v roku 2022 obsadila na Majstrovstvách sveta v silovom trojboji vo svojej kategórii prvé miesto. Uhádnete s akou váhou?

Ako sa volala šľachtičná žijúca na Šintavskom hrade a prezývaná "šintavská bosorka"?

 

Zdroje: seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku