18.10.2021, meniny má
27. marca 2019

Legendárne megahity od Boney M ovládnu náš amfiteáter. Organizátori sľubujú strhujúcu live show

Legendárne megahity od Boney M ovládnu náš amfiteáter. Organizátori sľubujú strhujúcu live show
ZDROJ: www.sheylabonnick.com
reklama

Poriadne sme sa ešte ani nespamätali z mien ako Limp Bizkit, Whitesnake, Garbage a Gipsy Kings a máme tu ďalšie veľké prekvapenie, tentokrát výlučne pod taktovkou Domu kultúry v Seredi. Náš amfiteáter počas tradičného seredského jarmoku návštívi Sheyla Bonnick, zakladajúca členka popovej skupiny Boney M.

Sheyla je známa svojím skvelým projektom The Sound of Boney M. Ide o desaťčlennú sprievodnú kapelu, ktorá prináša nevídané predstavenia v podobe nestarnúcich hitov od popového zoskupenia Boney M. Open air koncert pod hviezdami sa uskutoční 21. júna o 21:00 hod. Lístok si môžete zakúpiť po rozkliknutí tohto odkazu. V predpredaji stojí 12 eur a na mieste bude stáť 16 eur.

Legendárne single definovali európsku disko éru. Viete odkiaľ pochádza názov Boney M?

Ikonická zostava Boney M ovládla európske hitparády najmä v sedemdesiatych a začiatkom osemdesiatych rokov. Preslávili sa legendárnymi singlami, ako napríklad Daddy Cool, Mr. Baker, Rivers Of Babylon, Sunny a kopou ďalších. Počiatky kapely siahajú do roku 1974, keď producent Frank Farian nahral svoju prvú disko skladbu s názvom „Baby Do You Wanna Bump“. Skladba mala zo začiatku prekvapivo najväčší úspech v Belgicku a Holandsku. Farian sa po úspešnej prvotine rozhodol, že vytvorí zostavu, ktorá bude tancovať a vystupovať s jeho piesňami v rôznych vysielaniach a televíznych programoch.

Pôvodné zoskupenie tvorila modelka Maizie Williams, spomínaná jamajská speváčka Sheyla Bonnick a tanečník Mike, ale skupina sa v prvom roku dynamicky menila a Boney M sa ustálili až v zložení ikonického Bobbyho Farella, Liz Mitchell, Marcia Barrett a Maizie Williams. Táto štvorica nahrala debutový album s názvom Take the Heat Off Me v roku 1976 a začala dominovať európskym hitparádam. Nebohý Bobby Farrel pôsobil hlavne ako tanečník a v podstate ako herec pri živých vystúpeniach. Frank Farian figuroval ako štúdiový spevák. Zaujímavosťou je, že pri názve skupiny sa Frank inšpiroval austrálskym seriálom, v ktorom sa hlavná postava volá Boney. Frank Farian v tom čase seriál sledoval a toto meno sa mu veľmi páčilo.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: vstupenky.maxiticket.sk
Facebook Seredské novinky
sk.wikipedia.org/wiki/Boney_M.
Zdieľať na Facebooku