25.01.2020, meniny má
17. mája 2019

Lestival je vynikajúcou možnosťou ako zažiť rozprávkovú sobotu s deťmi či vašimi blízkymi

reklama

Jednorožec na bicykli, víla, čo tancuje floss dance, Laktibrada a mnoho iných rozprávkových bytostí môžete vidieť už túto sobotu 18. mája 2019 na jedinečnom festivale Lestival len 25 km od Serede v obci Dolná Krupá. Tento fantazijný festival je naozaj výnimočný svojou atmosférou. Uskutoční sa v krásnom areáli Dolnokrupského kaštieľskeho parku, kde žil a tvoril aj Ludwig Van Beethoven.

Čo všetko na vás na Lestivale čaká?

Princezná Dlhý nos, Najvyššia čarodejnica, Valibuk, Dlhý, Široký a Bystrozraký, Zlatá priadka či Braček Jelenček, celkovo 20 rozprávkových bytostí zo sveta Pavla Dobšinského. Rozprávkové inštalácie, kde si deti budú môcť odtrhnúť voňavý medovník z rozprávkového domčeka, kŕmiť draka cukríkmi alebo uvidia v noci lietať riečne ryby nad jazerom. Tvorivé dielne, autorské čítania rozprávok, 20 rozprávkových bytostí, 30 čarovných rozprávkových inštalácií, 14 koncertov a veľa iného.

Zdroj: FB Lestival

Skvelé koncerty

Na hlavnom pódiu sa postupne predstavia rôzne folklórne súbory, vynikajúci Martin Geišberg, operné trio La Gioia, folkový Čechomor, Zuzana Smatanová, Puding Pani Elvisovej, Hudba z Marsu. Presne o 00:00 hod. si budete môcť na počesť Ludwiga Van Beethovena vypočuť  Sonátu Mesačného svitu, ktorú skomponoval priamo v historickom parku kaštieľa v Dolnej Krupej.

Kompletný program Lestivalu nájdete na tomto odkaze.

Ako sa dostať do kaštieľskeho parku v Dolnej Krupej?

V minulom ročníku sa na Lestivale zúčastnilo 4 000 ľudí. Odhadujeme, že tento rok bude účasť určite vyššia. Seredčanom doporučujeme preto využiť kyvadlovú dopravu – Lestibus. Vyhnete sa tak očakávaným problémom s parkovaním v Dolnej Krupej. Lestibus bude premávať zo špeciálne vytvorenej čarovnej zastávky na Zelenom kríčku v Trnave každú hodinu obojsmerne, v prípade potreby každú polhodinu. Priamo v Lestibuse si môžete kúpiť aj lístky na Lestival. Cena vstupenky je 14 eur a deti do 130 cm majú vstup zadarmo.

V prípade, že máte záujem si kúpiť vstupenku online, možete tak urobiť prostredníctvom tohto linku. Odchody Lestibusov zase nájdete na tomto odkaze.

Heslo organizátorov je: „uvidíte, čo ste ešte nevideli“ a my nepochybujeme, že to dokážu naplniť a už teraz sa tešíme na deň plný krásnych zážitkov a emócií.

Zdroj: FB Lestival

Zdroj: FB Lestival

Zdroj: FB Lestival

Zdroj: FB Lestival

Zdroj: FB Lestival

Zdroj: FB Lestival

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár