24.09.2020, meniny má
reklama
21. júla 2020

Letný futbalový kemp organizovaný ŠKF Sereď dopadol na výbornú. Čo všetko zažili nádejní futbalisti?

Letný futbalový kemp organizovaný ŠKF Sereď dopadol na výbornú. Čo všetko zažili nádejní futbalisti?
Zdroj: ŠKF Sereď
reklama

Tento mesiac sa v areáli ŠKF Sereď uskutočnil letný futbalový kemp, ktorý bol zároveň denným táborom. Zúčastnili sa ho mnohé nádejné futbalové talenty, ktoré si nielen zahrali veľa futbalu, ale sa naučili aj nové techniky, vypočuli si prednášku kondičného trénera a stretli sa aj so staršími hráčmi. V kempe okrem futbalu išlo predovšetkým o zábavu, preto futbal každý deň striedali mnohé zábavné aktivity.

Zábavné aktivity aj Playstation

Letný futbalový kemp, ktorý pod záštitou mesta Sereď organizoval ŠKF Sereď, navštívilo celkom 68 detí. Medzi toľkými futbalistami sa našla aj jedna nádejná futbalistka. Na túto početnú skupinu detí dozeralo 5 kvalifikovaných trénerov. Keďže išlo o denný tábor, deti sem zavítali okolo 8.30 hod. ráno a späť domov sa vracali niekedy až po 17.00 hod.

Hneď v prvý deň kempu sa teploty vyšplhali až cez 30 stupňov, preto práve na tento deň pripadol vodný futbal. Dostatočne sa pri ňom vybláznili nielen deti, ale aj samotní tréneri. Vzhľadom na veľké množstvo športových aktivít počas niektorých dní už aj tréneri navečer mleli z posledného, no spokojnosť detí im za to stála.

Súčasťou každého dňa v kempe boli aj futbalové tréningy, aby mladí futbalisti nevyšli z cviku. Okrem štandardných tréningov si decká mohli zašportovať aj s mužmi z A tímu. Pozorovali ich techniku, štýl hry, samozrejme sa s nimi aj porozprávali a získali podpisy svojich obľúbených starších hráčov.

zdroj: ŠKF Sereď

Futbalový kemp navštívil aj kondičný tréner

V strede týždňa sa odohral tak trochu netradičný futbalový turnaj v online verzii na Playstation. Približne v rovnakom čase zavítal do kempu aj kondičný tréner, ktorý prednášal o zdravom životnom štýle futbalistu. Poradil deťom, čo jesť pred a po tréningu alebo ako sa nakopnúť pred tréningom. Navyše porozprával niečo aj o strečingu či kompenzačných cvičeniach.

Týždňový futbalový kemp bol ukončený adrenalínovou zábavou v podobe zorbingu a vojnou s vodnými balónikmi, o ktorej výsledku si nikto nemôže byť istý. Dodnes sa totiž nevie, či vyhrali deti alebo tréneri.

Organizátori veria, že tradícia letného futbalového kempu bude pokračovať aj naďalej. Za tento ročník by chceli poďakovať mestu Sereď za podporu a finančnú dotáciu, deťom za obrovskú dávku energie, trénerom za trpezlivosť a v neposlednom rade rodičom, ktorí svoje deti poctivo vozili každý deň a dopriali im možnosť zažiť letný futbalový kemp v Seredi.

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

zdroj: ŠKF Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: ŠKF Sereď
Zdieľať na Facebooku