08.12.2023, meniny má
7. decembra 2020

Leto v Aquaparku Galandia by si Seredčania mohli užiť už budúci rok. Čakať na vás budú celkom nové tobogány

Leto v Aquaparku Galandia by si Seredčania mohli užiť už budúci rok. Čakať na vás budú celkom nové tobogány
Zdroj: FB Aquapark Galandia
reklama

Aquapark Galandia zatvoril pre havarijný stav svoje brány už pred piatimi rokmi. Naposledy sme vás o ňom informovali v lete v tomto článku. Jeho priestory by mali čoskoro prestať zívať prázdnotou, nakoľko od dnešného dňa na ňom budú prebiehať rekonštrukčné práce. Obyvatelia Galanty, Serede a širokého okolia by si v ňom mali užiť leto už budúci rok.

Rekonštrukcia bude stáť milióny eur

V minulosti patrila Galandia medzi najnavštevovanejšie kúpaliská na Slovensku s návštevnosťou viac ako stotisíc ľudí ročne. Otvorená bola v roku 2007 a mala byť prevádzkovaná minimálne ďalších 15 rokov. Jej prevádzku však prekazilo zistenie nedostatkov technického stavu budovy, pre ktoré muselo byť kúpalisko okamžite zatvorené.

Rekonštrukčné práce má na starosti spoločnosť AVA-stav, s.r.o., ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania. Medzi ich projekty patria aj neprehliadnuteľné byty na Mierovom námestí v Galante. Podľa primátora je na celkovú rekonštrukcia schválená suma 2,8 milióna eur. Z toho je pol milióna eur určených na spustenie prevádzky po skončení rekonštrukcie.

Časť mestských poslancov trvala na tom, že na rekonštrukciu nie je žiaden dôvod, a tak nasledovali spory s vedením mesta. „Tvrdili, že nič netreba opravovať. Kúpalisko chceli jednoducho otvoriť, a to napriek tomu, že sme mali k dispozícii niekoľko znaleckých posudkov, ktoré hovorili o potrebe veľkej rekonštrukcie,“ povedal primátor Galanty Peter Paška pre HNonline.sk.

reklama

Tešiť sa môžete na nové tobogány hýriace farbami

Na návštevníkov budú čakať aj nové tobogány, ktorých farbu si mali možnosť vybrať samotní občania. Zmluva s generálnym dodávateľom je už podpísaná a zverejnená. Pokiaľ nenastanú nepredvídateľné komplikácie, letná sezóna 2021 by sa mala začať so všetkým, čo k nej patrí.

Na facebookovej stránke Galandie bola zverejnená vizualizácia pripravovaných tobogánov. Jednou z použitých farieb je aj červená a žltá, ktoré patria medzi charakteristické farby Galanty, keďže sa nachádzajú na jej erbe.

Zdroj: FB Aquapark Galandia

Veríme, že sa jedno z najobľúbenejších kúpalísk v okolí podarí otvoriť už na budúcu sezónu. Medzi jeho návštevníkov patrilo aj mnoho Seredčanov, a tak dúfame, že si v ňom budeme môcť užiť zábavu a oddych už čoskoro.

Zdroj: FB Aquapark Galandia

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Aquapark Galandia, finweb.hnonline.sk
Zdieľať na Facebooku