05.12.2021, meniny má
23. novembra 2021

Lockdown, ktorý vláda pripravuje, by mal trvať dva týždne. Pozrite si prehľad návrhu sprísnených opatrení

Lockdown, ktorý vláda pripravuje, by mal trvať dva týždne. Pozrite si prehľad návrhu sprísnených opatrení
Zdroj: Seredsity.sk/webnoviny.sk
reklama

Pandemická situácia na Slovensku sa  neustále zhoršuje. Preto sa vláda rozhodla sprísniť doterajšie pravidlá. Definitívna podoba opatrení sa rozhodne na rokovaní vlády v stredu 24. novembra. Opatrenia by mohli platiť od štvrtka alebo piatka.

Ako by mohli vyzerať opatrenia?

Lockdown, ktorý vláda pripravuje, by mal trvať dva týždne. Školy by mali zostať otvorené, časť podnikateľov by v súvislosti so sprísnením opatrení mala byť odškodnená a očkovaní by mali byť čiastočne zvýhodnení. Na týchto základných bodoch sa zhodli politici na Koaličnej rade.

Súčasťou lockdownu má byť zákaz nočného vychádzania. Mali by sa zavrieť hotely, reštaurácie, kaviarne, ale aj kaderníctva a fitnescentrá. V súčasnosti ešte nie je známe, či uvažované pravidlá umožnia okienkový predaj jedla z reštaurácií. Súčasťou opatrení by malo byť aspoň čiastočné odškodnenie postihnutých prevádzok.

Ľudia by mohli chodiť do práce, deti do škôl a povolená bude aj cesta k lekárovi alebo do potravín. Režim OTP (očkovaní-testovaní-prekonaní) by sa mal prísne kontrolovať pri vstupe do práce a školáci by sa mali sami testovať.

Koalícia predbežne súhlasila aj s miernym zvýhodnením zaočkovaných. Zaočkovaní by mohli navštíviť aj obchody s obuvou alebo oblečením. Detaily týchto opatrení sa však ešte môžu meniť. Definitívne opatrenia budú známe po zajtrajšom rokovaní vlády.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku