23.07.2024, meniny má
23. júla 2020

Logistické centrum Amazon v Seredi počas pandémie darovalo 500 000 eur humanitárnym organizáciám a nadviazalo spoluprácu s Úsmev ako dar

Logistické centrum Amazon v Seredi počas pandémie darovalo 500 000 eur humanitárnym organizáciám a nadviazalo spoluprácu s Úsmev ako dar
Zdroj: webnoviny.sk/amazon-news.sk
reklama

Spoločnosti Amazon Sereď v čase tejto neľahkej epidémie koronavírusu záleží predovšetkým na ochrane zdravia svojich zamestnancov. Hneď po vypuknutí pandémie logistické centrum v Seredi zabezpečilo ochranu svojich zamestnancov kúpou dezinfekčných prostriedkov, rúšok a zavedením bezpečnostných opatrení.

Po zabezpečení zamestnancov Amazon rozšíril svoju pomoc aj na dôležité inštitúcie a humanitárne organizácie. Počas pandémie daroval Amazon na Slovensku 500 000 eur humanitárnym organizáciám na účely prevencie pred ochorením COVID-19, ako aj na zotavenie sa z následkov pandémie.

Ešte v apríli darovali 50-tisíc rúšok aj Správe štátnych hmotných rezerv. Neustále spolupracujú aj s mestom Sereď, aby podporili komunitu, kde sídlia. Nedávno nadviazali spoluprácu s organizáciou Sloboda zvierat, kam putuje vrátené krmivo pre zvieratá. Od začiatku spolupráce im už takto dodali viac ako tonu krmiva.

Balík plný prekvapení

Úsmev ako dar je najväčšia mimovládna organizácia na Slovensku, ktorá pôsobí v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku. V rámci nadviazanej spolupráce medzi logistickým reverzným centrom Amazon v Seredi a touto organizáciou budú deti v centrách pre deti a ohrozené rodiny pravidelne dostávať balík plný prekvapení.

reklama

V balíku nájdu množstvo hračiek, kníh, oblečenia, ale i športového a kuchynského náradia, čistiacich prostriedkov či iných položiek, ktoré v centrách pre deti potrebujú a ktoré by inak boli zlikvidované. Prvý balík si organizácia Úsmev ako dar prevzala už začiatkom júla. Tento balík obsahoval oblečenie, obuv a ďalšie veci o hmotnosti až 1 292 kg.

zdroj: amazon-news.sk

Úsmev ako dar

V júli spoločnosť Amazon darovala v rámci dlhodobej spolupráce s Úsmev ako dar množstvo kvalitného nového oblečenia, z ktorého sa tešia rodiny a deti po celom Slovensku. Takáto pomoc sa ráta o to viac, že epidémia koronavírusu oslabila nielen štátnu ekonomiku, ale aj jednotlivé charitatívne organizácie. Amazon už plánuje ďalšiu pomoc, ktorá sa bude odvíjať od aktuálneho stavu vráteného tovaru.

„Veríme, že pravidelné materiálne dary dokážu pomôcť deťom či rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Preto sme sa rozhodli nadviazať dlhodobú spoluprácu s organizáciou Úsmev ako dar, ktorá dokáže túto pomoc sprostredkovať,” hovorí Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: amazon-news.sk
Zdieľať na Facebooku